Sahte Twitter Hesapları Nasıl Bulunur?

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Sahte takipçiler Twitter alanınızdaki etkinizi engelliyor mu? Onlardan bir kez ve tamamen kurtulmak ister misiniz? Size nasıl olduğunu göstermek için buradayız.

Takipçi listende sahte hesapları manuel tek tek bularak unfollow edebilirsin; fakat bunu yapmaya kimin vakti var? Bu yazıda sahte hesapları tespit etme ve kaldırma konusunda birkaç ipucu bulacaksınız ve bunun için saatlerinizi harcamamış olacaksınız.

Neden Hesabınızı Sahte Hesaplardan Temizlemelisiniz?

Sahte veya aktif olmayan hesaplar tarafından takip edilmeniz, sayı olarak takipçilerinize çok fazla değer katmaz. Eğer Twitter kullanımını gerçekten önemseyen hevesli bir kullanıcısıysanız, bu hesaplar size yanlış izlenim verecek ve gelecekteki büyümenizi engelleyecektir. Çok sayıda sahte veya aktif olmayan takipçinizin olmasındansa, gerçek hesapları sayfanıza çekerek ve elde tutarak takipçilerinizi büyütmeye odaklanmanız daha iyi olacaktır.

Sahte Twitter Hesabı Kapatma

Twitter Denetimi – Hızlı ve Kolay

Twitter denetimi, sahte takip sayınızı öğrenmenizi sağlar. Kullanımı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken twitteraudit.com adresini ziyaret etmek, Twitter kullanıcı adınızı istenen alana girmek ve “Denetle” yi tıklamak olacaktır. Twitter Denetimi size gerçek ve sahte takipçilerinizin bir dökümünü verecektir.

İlk denetim ücretsizdir.  Sizi engelleyen kullanıcıları engellemek istiyorsanız, hesabınızı yükseltmek için bir üyelik ücreti ödemeniz gerekir.

Her denetim örneği, kullanıcı başına en fazla 5.000 takipçiyi (Pro’ya abone olursanız) kullanabileceğini ve takipçi başına bir puan hesaplayacağını belirtmekte de fayda var. Tweetlerin sayısına, son tweetin tarihine ve takipçilerin arkadaşlara oranına dayanmakta ve bir takipçinin gerçek mi sahte mi olduğunu belirlemek için kullanılmaktadır.

Bu yöntemin mükemmel olmadığını ama takipçilerinin sayısının çok fazla takipçinin inorganik, sahtekar veya sahtekâr yollarla arttırılmış olup olmadığını söylemenin iyi bir yolu. Üyelik ayda 4.99 dolardan başlar ve analiz etmeniz gereken takipçilerin miktarına bağlıdır. Ödeme yapmak istemeyebilirsiniz, ancak en azından ücretsiz denetimi tamamladığınızda izlemeniz hakkında daha iyi bir fikriniz olacak.

CircleBoom

Son yıllarda, Twitter hesabınızı denetlemenizi sağlayacak güvenilir hizmetler bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bazıları, az önce gördüğümüz gibi, premium hizmetler için ücret talep ediyor ve diğerleri ise faaliyetlerini durdurmak durumunda kaldı.

Bu ücretleri ödemeyi kabul ediyorsanız, Twitter hesabınızda bulunan sahte profilleri tespit etmek için hesap analiz ve istatistiklerinize genel bir bakış açısı sağlayacak olan CircleBoom’u kullanmanızı öneririm.

İstatistik tablosuna göre arkadaşlarınıza, toplam takipçi sayınıza, Twitter’ı ortalama ziyaret ettiğiniz gün sayısına ve günlük ortalama yayınlarınızı gösterir.

Bu hizmet, sahte olduğunu düşündüğü tüm hesapları listeler ve bu kullanıcıların ziyaret düğmesini tıklatıp profillerini inceledikten sonra kullanıcılara bu hesapları takip etmeleri veya etmemeleri konusunda karar vermelerini sağlar.

Circleboom, Twitter’daki sahte hesapları tespit etmek için özel bir yaklaşıma sahip olduğunu ancak Twitter’ın veri merkezleri arasındaki tutarsızlık nedeniyle önemsiz bazı yanlışlıklarında olabileceğinin altını çiziyor. Yani, bunu aklınızda tutmanızda da fayda var.

Ek olarak, Circleboom, bilinen sahte hesaplar için yeni bir Twitter listesi oluşturmanıza olanak tanır; bu, daha sonra Twitterda bu kullanıcıları takip etmek veya etmemek için de kullanılabilir. Ayrıca, tweetlerinizi göremeyen takipçi sayınızı da görebilirsiniz.

Ayrıca,  bir ay öncesinde tweetlemediğiniz profillerin bir listesini çıkarır ve çok fazla konuşulan hesapları susturmanıza olanak sağlar. Sonuç olarak, işin özü gerçekten faydalı bir hizmet.

Yapman Gereken

Kaç tane sahte veya spam hesabın sizi takip ettiğini veya sizin ettiğinizi öğrenmek sizi başlangıçta hayal kırıklığına uğratacak olsa da, onlardan kurtulmak uzun vadede daha ilgi çekici bir profil oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama