Tarama Takip

Arama motoru tarama işlemleri genellikle bireysel ve kurumsal kimlikler için yürütülebilen bir işlemdir. Sosyal medya ve internet kullanımının giderek artmaya başlaması ve kullanıcıların aktif olarak tüm mecralarda bulunması arama motoru tarama işlemlerinin yapılmasını zorunlu kılmıştır.

Arama motoru tarama işlemleri bireysel olarak yürütüldüğü takdirde günlük, haftalık veya aylık olarak seçimler yapılabilmektedir. Yapılan işlemler bireyler hakkında çıkan haberlerin günlük olarak tespit edilmesini ve değerlendirilmesini kapsamaktadır . Kişiler hakkında çıkan haberler değerlendirildiğinde kişinin online platformlardaki itibarının zedelendiği düşünülüyorsa eğer haber hakkında hızlı bir şekilde kaldırılma işlemleri başlatılmaktadır.

Arama motoru tarama işlemleri

Arama motoru tarama işlemlerinin kurumsal olarak yürütülmesi de oldukça önemlidir; Markalar, kurum ve kuruluşlar hakkında arama motorlarında bulunan herhangi bir içerik kişilerin itibarını zedeleyeceği için sürekli ve düzenli bir takip yapılması gerekmektedir. Olumsuz görülen haber, içerik, video gibi işlemlere yönelik işlemler başlatılması markanın uzun sürelerdir elde etmiş olduğu saygınlığını korumasında oldukça etkili olacaktır. Günümüzde arama motorları nezdinde tarama işlemi yaptırmayan birçok marka belirli olumsuzluklar yaşamaktadır.

  • Tarama ve takip işlemleri düzenli bir şekilde yapılmadığında arama motorlarında çıkan olumsuz görsel, içerik veya haberler kurumların uzun sürelerde kazanmış olduğu itibarının zedelenmesine neden olmaktadır.
  • Kurumların veya markaların zedelenen itibarları genellikle müşterilerin ilgili kuruma yönelik önyargı ile yaklaşmasına neden olmakta bu da satışlarınızı ve ilişkilerinizi etkilemektedir.
  • Etkilenen itibarınız yüzünden maddi ve manevi zarar görmeniz mümkündür.

Arama motorlarında yapılan tarama işlemleri etkileşim oranınızı görmenizde ve ona uygun bir şekilde politika geliştirmenizde sizlere fırsat tanıyarak kurumunuz veya markanızın daha fazla büyümesine olanak sağlamaktadır.

Arama Motoru Tarama İşlemleri ve www.ekoruma.com.tr

Arama motoru tarama işlemlerinde kurumumuz özellikle %100 başarı sağlayarak bireylerin veya kurumların itibarını korumasında yardımcı olmayı hedeflemektedir. Günlük olarak her arama motoruna yönelik yapılan işlemler değerlendirilmekte ve paylaşımların olumlu veya olumsuz olmadığına yönelik karar verilmektedir.  Arama motorlarında bulunan içeriklerin olumsuz olduğu düşünülüyorsa ilgili içerik ve internet sitesi için kaldırma işlemleri başlatılmaktadır.

eKORUMA Online Portal

eKORUMA’nın geliştirmiş olduğu online portal sayesinde kaldırma işlemi başlattığınız her linki, kendi kullanıcı adı ve şifreniz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Diğer Özellikler

  • Link Gönderme
  • Link Durumu Takibi
  • Gönderilen Linkler ile İlgili Genel Özet Rapor
  • Fatura Ekranınız