Tarama Takip

Hakkınızda konuşulan içeriklere belirlenen
anahtar kelimeler aracılığıyla 7/24 anında ulaşıyoruz.

İzliyoruz

Hakkınızda konuşulan içeriklere  belirlenen anahtar kelimeler aracılığıyla 7/24 anında ulaşıyoruz

Analiz Ediyoruz

Çıkmış olan içeriklerinizi olumlu, olumsuz, nötr olarak analiz ediyoruz.

Raporluyoruz

Günlük, haftalık ve aylık olarak raporluyoruz.

Tarama Takip- Monitoring Hizmeti Nedir?

Tarama Takip (Monitoring) işlemi tarafınızdan belirlenmiş olan anahtar kelimeler ile internette yayın yapan her kanalda çıkan sonuçları görebilmenizi sağlar. Bu sayede internette hakkınızda kimler ne konuşuyor, hangi yorumları yapıyor görmüş olursunuz.

Ürün ve  hizmetleriniz hakkında veya kişisel olarak hakkınızda  hangi mecraları kullanarak (Twitter, Facebook, Instagram, Forum siteleri, Bloglar, Sözlükler, Şikâyet siteleri, Haber Siteleri, Video Siteleri vb.) neler konuştuklarını neler paylaştığını ve beklentilerini anlık olarak izleyebilirsiniz.

Peki, nasıl çalışır?

Belirlenmiş olan anahtar kelimeler  ile internet ortamında geçen (Twitter,Facebook,Instagram,Forum siteleri,Bloglar ,Sözlükler, Şikâyet siteleri ,Haber Siteleri, Video Siteleri vb) bütün içerikleri  seçer ve yakalar. Bulunan sonuçlar sayesinde hangi mecrada, hangi kitle neler konuşuyor filtreleyebilir, olumlu, olumsuz ve nötr şeklinde ayrıştırabilirsiniz. 7/24 takip sistemi ile online olarak takip ve raporlama yapılır. Markanın veya kişinin isteğine göre günlük, haftalık ve aylık olarak veriler marka yetkilisi ile paylaşılır.

Monitoring hizmetinin faydaları nelerdir?

 • Monitoring hizmeti ile belirlenen anahtar kelimeler için kişi, marka, ürün, hizmet ve rakipler hakkında tüm konuşmaları dinleyebilirsiniz.
 • Olumsuz yorumları takip edebilir ve kriz oluşturabilecek içeriklere anında müdahalede bulunabilirsiniz.
 • Hakkında yayınlanan olumlu, olumsuz, nötr yazılara anında geri dönüş yapabilirsiniz.
 • Kampanya veya özel etkinlikleriniz için #hashtag takibi yapabilirsiniz.
 • Rakipleriniz hakkında çıkmış olan içerikleri inceleyebilirsiniz.
 • Sahte Hesaplar, forumlar, bloglar  ve sosyal medyada yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun.
 • Kolay analiz raporu ile yorumlarınızı sınıflandırabilirsiniz.
 • Şirket kurucu ve yöneticilerine özel olumsuz içerik ve haber takibi yapabilirsiniz.

Offline medya takip nedir?

Offline medya takip hizmeti ile kendiniz veya markanız hakkında yazılı basında çıkmış olan haberlerinize ulaşabilirsiniz. Yapılan takip sistemi sayesinde günlük haber özetleri, çıkan haber içeriklerinin kupürleri ve eş zamanlı olarak yayınlanan tüm içerikleri takip edebilirsiniz. Medya takip sistemi ile Gazete, dergi, radyo ve televizyon kanallarında yayınlanan tüm haberlerden tam zamanlı olarak haberdar olabilirsiniz.

Hemen bilgi almak için sistemimize üye olabilir, whatsapp iletişim hattımızdan veya sayfanın sağ alt köşesinden bize ulaşabilirsiniz.

eKORUMA Online Portal

eKORUMA’nın geliştirmiş olduğu online portal sayesinde kaldırma işlemi başlattığınız her linki, kendi kullanıcı adı ve şifreniz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Diğer Özellikler

 • Link Gönderme
 • Link Durumu Takibi
 • Gönderilen Linkler ile İlgili Genel Özet Rapor
 • Fatura Ekranınız