DMCA Dizi Koruma

DMCA Dizi Koruma işlemlerinin düzenli ve sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Teknoloji kullanımın yaygınlaşması ve gün geçtikçe artan internet kullanımı beraberinde artan telif hakkı ihlallerini de getirmiştir. Artan telif hakkı ihlallerinden zarar gören eserler arasında diziler de bulunmaktadır.

DMCA Dizi Koruma işlemlerine yönelik yapılması gereken en önemli şeylerden birisi dizilerin sürekli olarak korunmasını sağlamaktır. Çünkü diziler sinema filmleri gibi sadece belirli tarihler arasında gösterilen eserler değildir. Bu yüzden dizilere yönelik yapılacak işlemlerde sürekli olarak yapılacak olan takip dizinin uğradığı zararı engellemedeki en büyük unsurlardan birisidir. eKORUMA işlemleri ile dizilerin korsan yayın yapan internet sitelerinde gösterilmesinin engellenmesi mümkündür. DMCA Dizi Koruma işlemleri ile korunmayan diziler belirli olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu olumsuzluklardan başlıca olanları şunlardır;

  • DMCA Dizi Koruma protokolüne göre koruma işlemleri yapılmayan diziler korsan yayım yapan internet sitelerinde yayınlanmaya devam etmektedir.
  • Korsan yayın yapan sitelerde yayımı devam eden dizilerin gelirlerinde düşüş olması olasıdır. Çünkü günümüzde oluşan internetten izleme algısı kişilerin televizyon kullanımını etkilemiştir.
  • DMCA Dizi Koruma işlemleriyle korunmayan diziler farklı içerik sağlayıcılarda da bulunacağı için özellikle internetten dizi izlemek isteyen kişilerin diziye ulaşacağı birçok kaynak olacaktır. Bu da dizinin asıl internet sitesinden veya kanalın internet sitesinden izlenme oranlarını düşürmektedir.
  • Koruma işlemleri sağlanmayan diziler ticari gelir elde etmek isteyen içerik sağlayıcı sitelerde gösterilmektedir. Bu sitelerde amaç tıklanma ve reklam almak olduğu için bu sitelerde bulunan dizilere yönelik olumsuz algı oluşmaktadır.
  • Diziler internet sitelerinde Google reklamları ile birleştirilmekte bu da dizinin itibarsız gözükmesine neden olmaktadır.

Dizi ve yapım şirketleri bu olumsuzlukların önüne geçmek ve rayting rekorlarını arttırmak için DMCA Dizi Koruma işlemleri ile dizilerin korunmasına önem vermelidir. Diziler haftalık olarak yayınlanan eserler olduğu için düzenli ve sıkı takip yapılması oldukça önemli bir husustur.

DMCA Dizi Koruma İşlemlerinde www.ekoruma.com.tr Neler Yapar?

DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr ile telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayımlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını, lisanssız ürün kullanma kısmında gerekli süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır. DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr internetteki  haklarınızı eş zamanlı takip ederek hak sahipleri adına bu korsan yayınların engellenmesini sağlanmaktadır.

  • Film, dizi ve müziklerin korsan olarak yayınlanmasını engellemek için zamanında, etkili ve hukuki aksiyonlar alır. Böylece oluşabilecek zararları en düşük seviyeye indirmiş olur.
  • Korsan yayın yapan web sitelerinden size ait film, dizi ve müzik gibi eserlerin tespiti yapılıp yasal yollarla kaldırılır.
  • İnternet gibi haberlerin saniyeler içerisinde yayıldığı bir alanda, takiplerin sürekli yapılması gerekmektedir. Bu sebeple DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr sizin adınıza 7/24 size ait içerik tarama yaparak sizi zarara uğratacak durumları engelleyecek ve DMCA Dizi Koruma işlemlerinde başarılı sonuçlar almanız için çalışacaktır.

DMCA TURKEY WEB SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN : DMCATURKEY.COM

Çalışmalarımızı  Telif Hakları tespit – Uluslararası İspatlandırma alanında dünyada tek olan Copyrobo ve Türkiyede film,dizi ve dizi filmlerin korunması amacıyla kurulan DMCA TURKEY ile ortak yürütmekteyiz

Site İçi Arama