E-koruma olarak hangi içerikleri kaldırıyorsunuz?

E-koruma olarak kişi veya kurumların itibarını zedeleyen, kişilik haklarını ihlal eden içeriklerin kaldırılmasını sağlıyoruz. İçerik kaldırılma işleminden önce içerikler detaylı olarak analiz ediliyor ve sonrasında kaldırma işlemleri ile alakalı süreç başlatılıyor.

İletişim formu ile gönderdiğim kaldırma içerikleri inceleniyor mu?

Tarafınızdan gönderilen tüm içerikler, ekiplerimiz tarafından incelenmekte olup daha sonrasında kaldırma işlemleri için sizinle iletişime geçilip bilgi verilmektedir.

Her içerik kalkar mı?

Her içeriğin kaldırılması mümkün değildir. Yapılacak detaylı analiz ile içeriğin kaldırılabilir veya kaldırılamaz olan durumu belirlenmektedir. Tüm kanalların ve içeriklerin farklı kaldırılma süreçleri olduğu için kaldırılmayan içeriklerde olabilir.

İçerik kaldırma hizmetinde %100 kaldırma garantisi veriyor musunuz?

Hayır. İçerik kaldırma hizmeti, ana hatları ile resim, video ve yorumdan oluşsa da, içerik kaldırma yönetimine başlamadan önce içeriğin tipini inceliyoruz ve hangi mecradan kaldırılması isteniyorsa o mecranın kullanım politikaları doğrultusunda yaklaşım geliştirip kaldırma işlemi sürecini yönetiyoruz. Yani, mecra ile kullanıcı arasında 3. Parti bir uzlaştırıcı niteliğinde işlev gördüğümüz için %100 kaldırma garantisi veremiyoruz. Ve bu gerçekten hareketle de %100 kaldırma garantisi verdiğini söyleyen kişi ve kurumlardan da uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

İçerik kaldırma yönetimini nasıl yapıyorsunuz?

İçerik kaldırma yönetimine başlamadan önce, kaldırılmasını istediğiniz içeriğe bakıyoruz ve hangi mecradan kaldırılması talep edilmişse, orada ki kurallara göre yaklaşım geliştirerek süreci sizin adınıza yönetiyoruz.

İçeriğimin kaldırıldığını nasıl anlarım?

İçeriğinizin kaldırılma durumu sizinle iletişime geçen temsilcimiz tarafınızdan mail ve telefon yolu ile bildirilmektedir. Dilerseniz temsilcimize Whatsapp ve mail yolu ile hafta içi 09:00 – 19:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Kendi telefonumda ki fotoğraf veya içerikleri de siliyor musunuz?

 olarak sadece internet mecralarında yer alan içeriklerinize müdahale edebiliyoruz.

Yapılan işlemler için ücret alıyor musunuz?

İçerik kaldırma işlemleri ücretli olarak yapılmaktadır.

Her işlem için aynı ücreti mi alıyorsunuz?

Ücret politikası yapılacak işleme göre değişmektedir. Göndermiş olduğunuz linkler incelendikten sonra fiyat bilgisi tarafınız ile paylaşılır.

Ön ödeme yapmadan içerik kaldırma işlemi yaptırabilir miyim?

Dilerseniz işlemlerinizi ön ödeme yapmadan karşılıklı olarak yapacak olduğumuz hizmet sözleşmesi ile başlatabilirsiniz. İçerikleriniz kaldırıldıktan sonra faturalandırılacaktır.

İçerik kaldıracağım ürünün ödemesini nasıl yapabilirim?

Ödemeleriniz dilerseniz Havale/ Eft yolu ile veya çevrimiçi ödeme kanalımızdan Banka kartı veya Kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Kredi kartı güvenliğimi nasıl sağlıyorsunuz?

SSL teknolojisi bilgilerinizi şifreleyerek güvenlik altına alır, şahsi ve kredi kartı bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini engeller. Kişisel ödeme bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıslara iletilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Ödememi yaptım; içeriğim kaldırılmaz ise ne olur?

İçeriği kaldırılamayan işlemler için ücret iadesi yapılmaktadır.

İtibarımı korumak için nasıl hareket etmeliyim?

#cocuklariçinekoruma adlı sosyal sorumluluk projemizin yanısıra, gittiğimiz seminerlerde de belirttiğimiz üzere, sosyal medya mecraları, blog sitelerinde, kayıt gerektiren tüm internet mecralarında yaptığımız yorumlar, kayıtlar, paylaşımlara karşı dikkatli ve seçici hareket etmeliyiz. Bu sayede, var olan itibarınızı koruyabilir ve geliştirebiliyoruz. Sonuçta internet kendimizi ifade ettiğimiz yeni bir dünya. Bu dünya’da itibarımızı korumak, geliştirmek için çevremizin, paylaşımlarımızın farkında olmalıyız.

Sadece itibarımı korumak değil geliştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bu konuda sizlere deneyimlerimize dayanarak önerilerde bulunabiliriz. Önerimiz belirttiğimiz şekilde başlamaktadır: içinde bulunduğunuz durumun farkında olmalısınız; yani arkadaşlarınız, kurmayı düşündüğünüz bir gelecek (şayet yok ise hayal ettiğiniz gelecek üzerine düşünmelisiniz.), bu noktada insanlar beni ne şekilde görüyor ve değerlendiriyor, hareketlerim bu değerlendirmelere uygun mu ve bu noktada, bu denklemin neresindeyim sorusuna dürüst ve tarafsızca cevap vermelisiniz. Bunu yaptıktan sonra gerisi daha kolay olacaktır. Bu sayede,  bir ajandanız ve gelişim planı içerisinde olacaksınızdır. Böylelikle, itibarınızı ve yaşamınızı kalitesini geliştirmiş olacaksınızdır. Size verebileceğimiz öneri bu şekildedir.

Şirketlerin itibarını korumasının yanısıra geliştirmesi nasıl mümkün olur?

Aslında bir önce ki soru başlığında yaptığımız öneri doğrultusunda, şirketlerin de ele alması gereken bir öneridir bu. Yani, tüketicinize ne hizmet verdiniz, tüketici sizi ne kadar savunuyor, sizin hizmetinizi ne kadar tutuyor gibi bazı önemli soruların cevapları dürüst ve tarafsızca verilebilmelidir. Bu sayede o şirket kendi itibarı bakımından ne noktada olduğunu ve bunu nasıl geliştirebileceğini planlayabilir.

Medya Tarama hizmetini neden almalıyım?

Hayatınızı zorlaştıran, itibarınızı yok etme olasılığı olan içerik, paylaşım, yorum gibi durumları görmek ve tüm bulunan ve takibe alınan sizin ya da markanızın itibarını tehdit eden linkleri kaldırma sürecini oluşturmak için almalısınız. Ve bunu da kendi veya  kurumunuzun aylık tarama-takip ve analiz paketini oluşturup, ortaya çıkan rapor doğrultusunda olumsuz/istenmeyen içeriklerinizi kaldırtabilirsiniz.

Olumlu-olumsuz-nötr şeklinde içeriklerin analizi kısmında neyi öğreneceğim?

Aldığınız medya tarama hizmetinde seçtiğiniz rapor sıklığı ile doğru orantılı bir şekilde, belirttiğiniz anahtar kelime ya da kelimeler doğrultusunda, sizin ya da kurumunuzun itibarını tehdit eden linkleri, içerikleri görüyor olacaksınız. Yani 100 birim paylaşımın içerisinden 20 birim olumsuz paylaşım varsa ve bu 10 linke karşılık geliyorsa, sizin tercihinize göre o linklerin kaldırılmasını isteyebilir ya da önem sırasına göre kaç linki kaldırmamız gerektiğini belirtebilirsiniz. Bu noktanın bütünleşik hizmetimizin en değerli parçalarından birisi olduğunu belirtmekte fayda var. Ekoruma olarak,  Medya Tarama hizmetini sadece rapor olarak görmeyip, itibarınız için başlangıç noktası olarak görmekteyiz.