Sahte sosyal medya hesapları, kullanıcıların diğer kimseleri takip ederken kendi kimliği dışında farklı bir kimlikle hareket ettikleri hesaplardır.Farklı kimliklerle hareket eden sahte hesap sahipleri genellikle dolandırıcılık, hile,şantaj vb amaçlar doğrultusunda  gerçeği yansıtmayan olumsuz bilgilerle kişinin veya kurumların itibarının zedelenmesine neden olmaktadırlar. Bu bağlamda sahte hesaplar ile itibarı zedelenen kişilerin online itibar yönetimi yapmaları doğacak maddi ve manevi zararların önlenmesi bakımından etkili bir yol olacaktır.

Sosyal Medyada yapılan bir paylaşım her daim ön planda olur ve bu da daha çok kişiye ulaşma imkanı sağlar.Burada ulaşılan hedef kitle markalar için çok önemlidir.Bu denli önemli olan bir platformda; markanız adına açılan sahte instagram hesapları ile yapılan olumsuz paylaşımlar markanız hakkında toplumda kötü bir algı oluşmasına ve marka itibarınızın zedelenmesine neden olacaktır. Bu yüzden online itibar yönetimi oldukça önemli bir konu olup, düzenli aralıklarla online itibar yönetimi yapmanız markanız bakımından telafisi güç zararların önlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

Online itibarınızı korumak  ve firmanızın/markanızın daha güvenilir bir marka haline gelmesini sağlamak  için ekoruma ile yapacağınız iş birliklerinizde;

  • Markanız, firmanız veya kişisel yaşamınız hakkında çıkan internet haberlerinin ve olumsuz içeriklerin takibi uzman bilişim ekibimiz tarafından yapılacaktır.
  • Yapılan takipler sonrasında bulunan sahte instagram,facebook,twitter vb sosyal medya hesapları tespit edilecektir.
  • Sahte hesap kapatma işlemi etkili plan ve program dahilinde hızlı  aksiyon alınarak profesyonel bilişim ekibimiz tarafından tamamlanacaktır.