Bireysel İtibar Yönetimi

Bireysel itibar yönetimi son dönemlerde artan internet kullanımı ile kişiler için gerekli bir hizmet haline gelmiştir. Genel olarak Bireysel İtibar Yönetimi işlemlerinin yapılması kişilerin hakkında çıkan olumsuz haberlerin, yorumların ve olumsuz içeriklerin takibini ve yapılan takip sonrasında gerekli aksiyonların alınmasını kapsamaktadır.

Bireysel İtibar Yönetimi Neden Önemlidir?

Son dönemlerde artan sosyal medya ve internet kullanımıyla kişilerin internet ortamındaki içerikleri takip etme ve ilgili içeriklere müdahale edebilme oranı azalmakta ve her geçen gün internet kullanan kişi sayısı artmaktadır. Bu yüzden iletişim çağında veriler çok hızlı yayıldığı için ve hakkınızda çıkacak olan kötü bir haber veya yorumun dakikalar içerisinde birçok kişiye ulaşabilme ihtimalinden dolayı bireysel itibar yönetimi gün geçtikçe önemin kazanmaktadır. Alacağınız bireysel itibar yönetimi  hizmeti ile kısa süre içerisinde itibarınızın olumsuz gözükmemesinde etkin  rol oynayabilirsiniz.

Bireysel itibar yönetimi katkıları

Bireysel İtibar Yönetimi ile online platformlarda saygınlığını koruyan kişilerin belirli olumsuzluklardan etkilenmediği bilinmektedir. Genellikle online platformlarda bireysel itibar yönetimine önem vermeyen kişilerin yaşadığı problemler şunlardır;

  • İşe alım süreçlerinde hakkınızda kötü bir haber veya yorum varsa eğer işe alım süreciniz olumsuz sonuçlanabilmektedir.
  • Girişimleriniz, hakkınızda çıkan olumsuz haberlerden dolayı olumsuz sonuçlanabilmektedir.
  • Hakkınızda çıkan olumsuz haberler insanların size karşı önyargılı yaklaşmasına neden olabilmektedir. Bu da insanlarla olan ilişkilerinizin düzgün bir şekilde devam etmemesine neden olabilmektedir.

Bireysel itibar yönetimi hizmetlerinden yararlanan kişiler yukarıdaki olumsuzluklardan etkilenmemekte ve online platformlarda bireysel itibarını koruyabilmektedir.

www.ekoruma.com.tr ve Bireysel İtibar Yönetimi

Yapılan görüşmelerden sonra kişilere yönelik verilecek itibar yönetimi hizmetlerinde dikkat edilen en önemli nokta %100 başarıya ulaşmaktır. Buna yönelik öncelikli olarak Bireysel İtibar Yönetimi hizmeti alan kişilerin geçmiş verilerine yönelik taramalar gerçekleştirilmekte ve ilgili taramalar sonucunda kişi hakkında olumsuz itibar oluşturabilecek bağlantılar belirlenmektedir.

Belirlenen olumsuz haber, yorum, şikayet gibi içeriklerin kaldırılmasına yönelik işlemler başlatılmaktadır. Geçmişe dönük yapılan bireysel itibar yönetimi işlemlerinden sonra anlaşmanın sağlandığı günden itibaren günlük olarak tarama takip işlemleri yapılmakta ve günlük rapor kişiler ile paylaşılmaktadır. Yapılan bu raporlamalarda olumsuz olduğu düşünülen içeriklere yönelik de  aksiyonlar alınmakta ve kişinin online itibar yönetimi sağlanmaktadır.

Site İçi Arama