Siber dünyadaki web sitelerinde birçok sektör, marka ya da kişiler hakkındaki konuşulmaları izlemeye/takip etmeye monitoring denir. Monitoring ürünleri genellikle anahtar kelimeler doğrultusunda çalışır ve internet ortamında belirtilen anahtar kelimerin geçtiği bütün sonuçları bulur. Monitoring hizmeti tarama ve takip olarak bilinse de içerisinde analiz ve raporlamaya da yer verilmektedir.

eKoruma olarak size sunduğumuz monitoring ürünleri, itibar ve kriz yönetimi, siber suçların tespiti, telif hakları ihlali, karar alma, süreç geliştirme ve daha bir çoğu noktasında şirketler için faydalı bilgiler sağlar. Bu bilgiler doğrultusunda alınan önemler şirketiniz ve şahsınız adına hayati önem taşıyabilir. Farkında olunmasa da finans kuruluşları, devlet kurumları, bankalar, patent firmaları, marka tescil firmaları, ajanslar ve daha birçoğu sektörde ileri düzey montoring ve uyarı sistemlerine ihtiyaç vardır. eKoruma’nın size sunduğu monitoring ürünleri sanılanın aksine sadece sosyal medya taraması yapmak dışında genel tarama, domain taraması, uygulama yorumları ve talif hakkı ihlali alanlarında da gelişmiş özellikleri ile ayrı ürünler olarak mevcuttur. eKoruma bütün ürünlerinde otomatik tarama hizmeti sunarak süreçlerinizi otomatize etmenize katkı sağlar.

  • Monitoring ürünlerinin faydaları nelerdir?
  • Monitoring ürünleri ile belirtilen anahtar kelimeler doğrultusunda kişi, marka, ürün, hizmet veya rakipler hakkında tüm içerikleri izleyebilir ve raporlayabilirsiniz.
  • Olumsuz veya asılsız yorumları/içerikleri takip edebilir ve kriz oluşturabilecek içeriklere anında müdahale edebilirsiniz.
  • Veri ihlalleri takibi sağlayarak oluşabilecek siber saldırılardan anında haberdar olabilir ve müdahale edebilirsiniz.
  • Yasa dışı etkinlikler (bahis siteleri vb.) sebebi ile oluşabilecek olumsuz durumların önceden tespitini sağlayanilirsiniz.
  • Rakipleriniz hakkında çıkmış haberleri izleyerek stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.
  • Tarama sonuçları ve analiz raporları ile elinizdeki verileri güçlendirebilir ve sunumlarınızda kullanabilirsiniz.
  • Asılsız haber, içerik, şikayet ve kampanyaları marka adınız ile takip edebilir ve marka itibarınızı koruyabilirisniz.
  • Kampanya veya özel etkinlikleriniz için #hashtag takibi yapabilirsiniz.