İtibar Yönetimi

İtibar Yönetimi; Aslında itibar yönetimi, insanlığın var olduğu zamandan beri vardır. Özellikle, birazdan yazacağımız hizmetlerin toplamına ‘itibar yönetimi’ adını vermemizin sebebi tam olarak, belirttiğiniz marka, kişi, şahsınız ile ilgili online ve offline olmak üzere yaptığımız tarama ve ardından takip olmasından ötürüdür. Sizlerin de çok iyi bildiği üzere, günümüz dünyasında internet ve sosyal medya her an paylaşımlarımızla dolmakta ve bu paylaşımlar sayesinde platformların trafiği artmaktadır.

Bu paylaşım ve bahsedilişlerin (mention) bizleri ailemizle, sevdiklerimizle yakınlaştırdığı gibi, itibarımızı zedeleme fırsatına da sahip olmaktadır. Bu durum, nice kurum ve bireylerin hayatlarını ciddi oranda zorlaştırdığı gibi, durum karşısında haklarını koruyamamalarına olanak sağlamaktadır. İşte bu yüzde, biz E-koruma olarak, itibar yönetimi hizmetini sizlere sunuyoruz. Bu hizmetimizde, öğrencilerimizden tutun, kurumsal büyüklükte olan şirketlerimizin kullanım ihtiyaçlarını gözeterek paketler oluşturduk. Sizlerin seçimleriyle, artık itibarınız kolay kolay zedelenmeyecektir.

Rakip kişi/kurum itibar Analizi: Bir marka,bir blogger veya bir birey olarak, rakib olarak değerlendirdiğiniz birey ya da markaları olumlu/olumsuz yönlerini görüp, kendinizi geliştirmek isteyeceğinizi düşündük. Bu düşünce ile de, belirlediğiniz anahtar kelime ve alacağınız analizin rapor sıklıkları doğrultusunda, günlük, haftalık, aylık bir şekilde bu durumu izleyebilirsiniz. Sonuç olarak ise, bu analiz den elde ettiğiniz olumlu-nötr-olumsuz yönleri teker teker görüp, ne noktada olduğunuzu görme şansı ve buradan hareketle de kendinizi geliştirme fırsatı elde etmeniz için bu hizmeti sizlere sunmaktayız.

  • İtibar Yönetiminin bana ya da kurumuma ne faydası dokunacak?
  • Anlık olarak kim benim ya da şirketim hakkında, ne konuşuyor?
  • İtibarımı izleyebiliyor olacağım.
  • Şirketime olası bir kriz esnasında, kriz yönetimi bütçesi harcanmayacak. Anlık takip ile, durumu anında çözebiliriz.
  • Markanız ile ilgili Kim,ne,nasıl konuşuyor sorusunun cevabını biz bulalım,siz sadece stratejinizi koordine edin.
  • Rakip kişi/kurum itibar analizi ile de stratejinizi daha sağlam hale getirin.
  • Memur, öğrenci, doktor vb. gibi meslek gruplarının itibari hayatidir.İtibarınızı yönetebilmeniz E-koruma ile çok kolay.

Internet ve Sosyal Medya Tarama-Takip Hizmeti (Online): Bu hizmetimizde, paylaşım ve bahsediliş halinde olan sosyal medya ve diğer internet kanallarında çıkan içerik, haber, sahte hesap vb. konuların taramasını ve ardından bugün ve yarının takibini yapabildiğimiz hizmetimizdir. En önemli özelliği, bugün ve yarın sizler ya da markalarınız hakkında ki gelişmelerden seçtiğiniz rapor sıklığına göre her daim haberdar olmanızdır. Bu sayede, istenmeyen içerikleri kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

Dergi, Gazete vb. Basılı Medya Tarama ve Takip Hizmeti (Offline): Dergi, Gazete vb Basılı Medya markalarının arşiv , daha daoğru bir ifade ile hareket görmeyen internette bulunan, taşınılmış olan bilgilerin taramasını ve takibini yapar. Bazen haberlerde, x bir birey ya da marka hakkında 15-20 yıl öncesine ait haberler görürüz; bu örnekte ki durumu aslında tarıyor ve takib ediyoruz. Bu sayede, geçmiş ile ilgili daha rahat nefes alma durumunuzu oluşturuyorsunuz.

Site İçi Arama