DMCA Film Koruma

DMCA Film Koruma işlemlerinin düzenli ve sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile artan telif hakkı ihlallerinden en çok zarar gören eserlerin başında sinema filmleri gelmektedir.

Film korumasına yönelik yapılacak işlemler özellikle filmlerin vizyona girmeden önce korunmaya başlanması ve vizyon tarihlerinden sonra da korunmaya devam etmesine yönelik sürdürülmelidir. Sinema filmleri korunmadığı takdirde yapımcı ve dağıtımcıların belirli olumsuzluklar ile karşı karşıya kaldığı görülmektedir. Sinema filmlerine yönelik E-koruma işlemleri yürütülmediğinde filmler, korsan yayın yapan internet sitelerinde gösterilmektedir.

Bu internet sitelerine yönelik E-koruma işlemi yapılmadığında karşılaşılan olumsuzluklar şunlardır;

  • Film korsan piyasasında artık var olduğu ve yer sağlayıcılara yönelik işlem yapılmadığı için birçok internet sitesinde yayınlanmaya devam edecektir.
  • Filmin korsan olarak bulunduğu sitelerde bulunan reklam alanları filminizle birleşecek ve izleyici de ticari bir gelir elde etmek istediğinize yönelik bir algı oluşacaktır.
  • Filmin korsan olarak bulunduğu sitelerde bulunan reklam alanları filminizle birleşecek ve izleyici de ticari bir gelir elde etmek istediğinize yönelik bir algı oluşacaktır.
  • Özellikle yapımcı ve dağıtımcıları en çok etkileyecek unsur ise gişe sayılarına yönelik olacaktır. Toplumda özellikle filmin internette var olacağına dair bir algı oluştuğu için E-koruma işlemi yapılmadığında filmin gişe sayıları düşecek ve bu da salonlardan kaldırılmasında neden olabilecektir.

Bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması için özellikle filmlerin, vizyon tarihinin öncesinde ve sonrasında DMCA Film Koruma yöntemleri ile korunması gerekmektedir.

DMCA Film Koruma İşlemlerinde www.ekoruma.com.tr Neler Yapar?

DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr ile telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayımlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını, lisanssız ürün kullanma kısmında gerekli süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır. DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr internetteki  haklarınızı eş zamanlı takip ederek hak sahipleri adına bu korsan yayınların engellenmesini sağlanmaktadır.

www.ekoruma.com.tr tarafından DMCA Türkiye;

  • Film, dizi ve müziklerin korsan olarak yayınlanmasını engellemek için zamanında, etkili ve gerekli aksiyonlar alır. Böylece oluşabilecek zararları en düşük seviyeye indirmiş olur.
  • Korsan yayın yapan web sitelerinden size ait film, dizi ve müzik gibi eserlerin tespiti yapılıp yasal yollarla kaldırılır.
  • İnternet gibi haberlerin saniyeler içerisinde yayıldığı bir alanda, takiplerin sürekli yapılması gerekmektedir. Bu sebeple DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr sizin adınıza 7/24 size ait içerik tarama yaparak sizi zarara uğratacak durumları engelleyecektir. DMCA Film Koruma işlemlerinde başarılı sonuçlar almanız için çalışacaktır.

DMCA TURKEY WEB SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN : DMCATURKEY.COM

Çalışmalarımızı  Telif Hakları tespit – Uluslararası İspatlandırma alanında dünyada tek olan Copyrobo ve Türkiyede film,dizi ve dizi filmlerin korunması amacıyla kurulan DMCA TURKEY ile ortak yürütmekteyiz

Site İçi Arama