DMCA Müzik Koruma

DMCA Müzik Koruma işlemlerinin düzenli ve sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Günümüzde internet kullanımının artması ile özellikle müziklere yönelik yapılan ihlallerin de arttığı görülmektedir. Artan ihlallerden dolayı albümleri internetteki korsan kanallardan dinlenen ve indirilen birçok sanatçı müzik yapmayı bırakmış veya ara vermiş durumdadır.

Her ne kadar bunun için işlemler yapılıyor olsa da sürekli ve düzenli olarak takip yapılmadığında müziğe karşı olan ihlallerin arttığı görülmüştür.  IFPI tarafından korsan müziklere yönelik yapılan bir araştırmada günümüzde korsan olarak müzik dinleme oranının arttığı görülmektedir. 13 ülkede yapılan bu araştırmadaki %35’lik oranda son 6 ay içinde korsan müzik dinlendiği beyan edilmiştir. Araştırmaya katılan %30’luk kesim müziği kaydetme yönetimini kullanırken %19’luk kesimin ise dinlemiş olduğu korsan müziği indirme yöntemini kullandığı tespit edilmiştir. Bu yüzden müziğin korsan olarak yayılmasını ve farklı platformlarda sunulmasını engellemek adına müzisyenlerin ve yapım şirketlerinin sürekli olarak DMCA müzik koruma işlemlerini yapması gerekmektedir.

dmca müzik koruma

DMCA Müzik koruma işlemleri yapılmadığında özellikle müzisyenler ve şarkıcılar belirli olumsuzlukları yaşayabilmektedir.

  • Albüm satış oranlarında düşüşler görülebilmektedir.
  • Farklı platformlarda bulunan şarkılar özellikle internet sitelerinin reklamları ile birleşmekte bu da sanatçıya yönelik olumsuz bir algının oluşmasına neden olmaktadır.
  • Yasal platformlardan dinlenme oranlarında düşüşler olmaktadır.
  • Albüm satışı, dinlenme sayısı düşen müzisyen ve şarkıcıların konsere çağırılma problemi yaşadığı bilinmektedir.
  • Şarkıları bu yüzden başarılı olmayan müzisyenler ve şarkıcıların bir süre sonra müziği bıraktığı görülmekte bu da sanatın gerilemesine neden olmaktadır.

Bu tür olumsuzlukların önüne geçilmesi için özellikle DMCA Müzik Koruma protokolüne uygun bir şekilde korsan müziği önlemek adına işlemler yapılması ve ilgili ihlallere karşı gerekli işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

DMCA Müzik Koruma İşlemlerinde www.ekoruma.com.tr Neler Yapar?

DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr ile telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayımlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını, lisanssız ürün kullanma kısmında ilgili süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır. DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr internetteki telif haklarınızı eş zamanlı takip ederek hak sahipleri adına bu korsan yayınların engellenmesini sağlanmaktadır. DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr;

  • Film, dizi ve müziklerin korsan olarak yayınlanmasını engellemek için zamanında, etkili aksiyonlar alır. Böylece oluşabilecek zararları en düşük seviyeye indirmiş olur.
  • Korsan yayın yapan web sitelerinden size ait film, dizi ve müzik gibi eserlerin tespiti yapılıp yasal yollarla kaldırılır.

İnternet gibi haberlerin saniyeler içerisinde yayıldığı bir alanda, takiplerin sürekli yapılması gerekmektedir. Bu sebeple DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr sizin adınıza 7/24 size ait içerik tarama yaparak sizi zarara uğratacak durumları engelleyecek ve DMCA Müzik Koruma işlemlerinde başarılı sonuçlar almanız için çalışacaktır.

DMCA TURKEY WEB SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN : DMCATURKEY.COM

Çalışmalarımızı  Telif Hakları tespit – Uluslararası İspatlandırma alanında dünyada tek olan Copyrobo ve Türkiyede film,dizi ve dizi filmlerin korunması amacıyla kurulan DMCA TURKEY ile ortak yürütmekteyiz

Site İçi Arama