Dijital Linç Nedir ? Neler Yapılabilir ?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Dijital linç, isminden de anlaşıldığı gibi kişilerin, firmaların ve markaların dijital dünyada linç edilmesidir. Eskiden eylemler ile sağlanan hak aramalar ve kampanyalar gün giderek internet ortamına yayılmıştır. İnternet ortamında yürütülen hak arama kampanyaları ise zamanla dijital linç uygulanan markaların ve kişilerin itibar kaybetmesine neden olmaktadır.

Markalar online itibarını yönetebilmek ve edindikleri saygınlıklarını koruyabilmek adına linç kampanyalarına karşı tedbirli olmalıdır. Bu tür kampanyaların takibini yaparak itibarını korumaya çalışmalıdır. Online itibar yönetimi ile kişiler haklarında çıkan olumsuz haberleri, fotoğraf ve videoları, paylaşımları görebilmekte ve bu videoların dijital ortamdan kaldırılmasını sağlayarak marka imajını korumaya devam edebilmektedir. Dijital linç kampanyaları da markanızı en az olumsuz haber ve paylaşımlar kadar etkileyeceği ve marka itibarını yerle bir edeceği için bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dijital linç kampanyalarına yönelik neler yapılabilir?

Dijital linç kampanyalarının takibi için birçok marka günümüzde online itibar yönetimine başvurmaktadır. Bu tür kampanyaların önüne geçerek saygınlığını korumak günümüzde her markanın yapması gereken bir işlemdir. Dijital linç kampanyalarının hangi noktadan başladığını ve nasıl ilerlediğini takip etmek özellikle kampanya ile karalanmaya çalışan markanız açısından avantajlar doğuracaktır. Bu kampanya altında yatan nedenin görülmesini sağlayacak ve hangi işlemlerin yapılması gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Biz eKORUMA olarak online itibar yönetiminizi yaparken belirli aşamalara dikkat ediyoruz. Alanında uzmanlaşmış olan bilişim ekibimizle markalara yönelik olumsuz olabilecek içeriklerin tespitini yaparak belirli metotlarla belgelendirmektedir. Bilişim ekibimiz tarafından hazırlanan bu belgeler sevk edilmekte ve gerekli başvuruların başlaması için bir aksiyon planı oluşturulmaktadır.

Bilişim ekibimiz markanıza yönelik oluşan dijital linç kampanyaları ile ilgili gerekli evrakları hazırlayarak firmanızın veya markanızın karalanmasına neden olacak olan olumsuz içeriklerin kaldırılmasına yönelik olan gerekli işlemleri başlatmaktadır. Başlayan bu sürecin her aşaması şeffaf bir şekilde sizlerle paylaşılarak yürütülmekte ve online itibarınız korunmaktadır.

www.ekoruma.com.tr’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçerek online itibarınızı yönetebilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama