Doktorlar İçin İtibar Yönetimi

Bu Yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Tıbbi incelemelerin yer aldığı web sitelerinin yükselişi ile doktorlar için itibar yönetimi de daha önemli hale geldi. Bu yazıda, hekimin çevrimiçi itibar yönetiminin bir sorun oluşturmadan öncesinde veya sonrasında varlığını nasıl güçlendireceğini açıklayacağım.

Journal of American Medicine dergisinde yapılan bir çalışma, hastaların giderek çevrimiçi doktor derecelendirmelerini daha fazla kullandığını bildiriyor. Bu nedenle, doktorlar için tıbbi itibar yönetimi, çevrimiçi incelemelerinizin doğru ve olumlu olmasını sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

Bu ankette, hastalar doktor seçerken etkenlerin önemine karar verdiler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, doğru sağlık sigortasını kabul eden bir doktoru bulmak, hastaların çoğu (%89) için çok önemli. Elverişli bir ofis konumu ve yılların deneyimi de çok önemli olarak değerlendirildi.

Bu diğer faktörler kadar önemli olmasa da, hastalar doktor itibarını yüksek oranda derecelendirdi. Dört hastadan üçü güvenilir bir grup uygulamasının en azından biraz önem teşkil ettiğini gösterdi. Ayrıca, hastaların %85’i aile ve arkadaşlarının ağzından duydukları önerilere dayanarak doktor bakıyor. Ayrıca doktor yönlendirmeleri de etkili, hastaların %80’i bunları biraz veya çok önemli olarak derecelendirdi.

Doktorlar İçin İtibar Yönetimi

Bir doktorun web sitelerinde derecelendirmesi, birinci basamak hekimliği seçen hastalar için de etkilidir. Yaklaşık % 60’ı bir doktorun çevrimiçi itibarının en azından biraz önemli olduğunu düşünüyor.

Doktorlar İçin İtibar Yönetimi Neden Önemlidir

Çalışmanın baş yazarı Dr. David Hanauer’a göre, doktor derecelendirme web siteleri popülaritesi artıyor. Daha iyi ya da daha kötüsü için bu eğilimin devam edeceğini umuyor.

Çalışma ayrıca katılımcıların% 65’inin Healthgrades.com, Vitals.com ve RateMDs.com gibi doktor inceleme sitelerinden haberdar olduğunu da ortaya koydu. Siteleri ziyaret edenlerin çoğu, buldukları bilgilerin en azından biraz faydalı olduğunu söyledi.

Daha da önemlisi, hastalar doktor incelemelerine göre harekete geçiyorlar. Web sitesinin abonelerinin 1/3’ünden fazlası olumlu bir değerlendirmeye göre doktora seçtiklerini belirtti. Ek olarak,% 37’si olumsuz karar verdi, çünkü incelemelerini beğenmediler.

Hekim derecelendirme sitesi istatistikleri göz önüne alındığında, çevrimiçi itibar yönetimi hizmetlerinin yükselişte olduğu anlaşılabilir. İncelemelerin büyük çoğunluğu adil ve olumlu olma eğilimindedir. Yine de, olumlu eleştiriler almak için iyi bir neden var. Ne de olsa, 5 yorumdan birinin kötü değerlendirmesi 50’de birinden daha fazla zarar vericidir.

Sahte Veya Yanlış Doktor İncelemeleri

Doktor inceleme web siteleri, sahte incelemeler de dahil olmak üzere birçok siteyle benzer sorunlara tabidir. Yanlış değerlendirme ciddi sonuçlar doğurabileceğinden, hekim incelemeleri için doğruluk çok önemlidir.

Doktorlar ve Hekim İncelemeleri İçin İtibar Yönetimi

Hekim inceleme sitelerinin farkındalığı ve kullanımı arttıkça, doktorlar için tıbbi itibar yönetimi daha önemli hale geldi. Bazı hekimler, hastaların bir gizlilik anlaşması yoluyla çevrimiçi inceleme sitelerini kullanmalarını yasaklamaktadır. Bununla birlikte, doktorların çevrimiçi itibarlarına açık bir yaklaşım benimsemeleri en iyisidir.

Doktorlar, çevrimiçi incelemeleri büyüme için bir fırsat olarak görmeli ve hastaları olumlu eleştiriler bırakmaya teşvik etmelidir. Güçlü yanlarınızı ve kusurlarınızı anlayan ve bu faktörlerin farkındalığıyla sizi seçen yeni bir hasta, çalışmaktan keyif alacağınız bir hasta olabilir.

Olumlu Bir Çevrimiçi İtibar Oluşturma

Web sitelerine, uygulama adresiniz, uzmanlık alanlarınız, eğitiminiz ve ödülleriniz de dahil olmak üzere doğru, güncel bilgiler sunabilirsiniz.

Hekim inceleme siteleri eğitim veya bir doktor olarak deneyiminiz kadar önemli olmayabilir, ancak çevrimiçi itibar, tıp endüstrisi üzerinde artan bir etkisi olacak şekilde ayarlanmıştır. Yarına daha iyi ve mutlu hastalar için bugün güçlü bir çevrimiçi itibar geliştirerek geleceği kucaklayın.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama