İstemediğiniz Videolarınızı Kaldırabilirsiniz

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternetin hızlıca kullanılmaya başlatması artık sadece arama motorlarında yapılan sorgulamalar ile değil, video paylaşımları ile devam etmektedir. Sosyal medya kanallarından sonra en fazla vakit geçirilen yer video paylaşım siteleri olmaktadır. Video paylaşım sitelerinde kişiler veya kurumlar hem kurumsal içeriklerini hem de şikâyet ve isteklerini paylaşmaktadır.

Son dönemde özellikle genç yaşta yayınlamış oldukları videolardan rahatsız olanlar, videolarının kaldırılmasını talep etmektedir.

Video kaldırma işlemleri ile kişi veya kurumlar istemedikleri, rahatsız oldukları, karalayıcı nitelik taşıyan videolarını kaldırabilir.

Video kaldırma işlemlerinde özellikle asılsız, iftira ve montaj yapılarak paylaşılan videoların hızlıca tespit edilmesi ve kaldırılması zorlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Aksi halde görülmesini istemediğiniz videolar tek bir tuşla milyonlarca kişiye erişerek itibarınızı yerle bir edebilir.

İstenmeyen Videolar

Tüm bunların yanı sıra özel hayatın gizliliği, telif haklarının önemsenmediği ve kişisel bilgilerin ise izinsiz olarak paylaşıldığı videolar yayınlanmaktadır. Bu sayede yayınlanan videolar hem bilgilerinizin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasına hem de emek harcayarak oluşturmuş olduğunuz içeriklerden izinsiz olarak gelir elde etmelerine olanak sağlayacaktır.

Ayrıca internette dolaşan bir grup var ve yüzlerce kişiye şantaj yaparak müstehcen ve pornografik videoların paylaşılacağını öne sürerek kişileri dolandırmaktadırlar.

İnternette Hangi Kanallardan Videomu Kaldırabilirim?

İnternette hakkınızda yayınlanan videolar için tüm sitelerden kaldırma işlemi yapılmaktadır. Özellikle sosyal medya kanalları ve video paylaşım sitelerinde günde milyonlarca video yayınlanıyor. Ekoruma olarak Facebook, twitter, Instagram, Youtube vb. birçok kanalda yayınlanan içerikleri kaldırıyoruz.

Google Arama Sonuçlarında Yayınlanan Videolarım Kaldırılır mı?

Google arama sonuçlarında yayınlanan içerikleriniz öncesinde olduğu platformlardan kaldırılmakta ve akabinde ise arama sonuçlarından kaldırımı gerçekleşmektedir.

Ekoruma olarak internette istemediğiniz veya sizden izinsiz olarak yayınlanan tüm içeriklerinizi kaldırıyoruz. Yaptığımız işlemler ile öncelikle hakkınızda çıkan tüm içerikleri izliyor ve olumsuz durum oluşturabilme ihtimali olan veya oluşturmuş bilgiler, videolar, haberler hakkında bilgi veriyoruz.

İtibarınızı etkileyen veya zarar getirecek tüm içeriklere müdahale ederken yayından kaldırılmasını sağlıyoruz.

Ekoruma hakkınızda çıkan her şeyi görür, raporlar ve istemediğiniz içerikleri yayından kaldırır. İnternetten kaldırılmasını istediğiniz video içerikleriniz için bize ulaşın.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
FERDİ *****
FERDİ *****
5 yıl önce

Hakkımda uygunsuz vidio veya fo to var sitelerde uygunsuz görüntülerimin olduğunu düşünüyorum bulunup silinmesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

eKoruma
eKoruma
4 yıl önce
Reply to  FERDİ *****

Merhaba süreç ile ilgili ofisimizi arayıp bilgi alabilirsiniz iletişim bilgilerinize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.ekoruma.com.tr/iletisim/

eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama