Online İtibar Yönetimi İle Gelecek Tüm Saldırılara Karşı Önleminizi Alın

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Online İtibar Yönetimi günümüz dijital dünyasında oldukça önemlidir. Dijital dünyada atılan her adım itibarınızı olumlu yönde etkileyebileceği gibi olumsuz yönlerde de etkileyebilmektedir. Bu yüzden kişiler dijital medya kanallarını kullanırken oldukça özenli olmalıdır. Dijital yayım kanallarında kurumunuz tarafından yayınlanan tüm içerikler hedef kitlenize saniyeler içerisinde ulaşır. Bu dijital mecraların kullanılmasının avantajları arasında bulunurken hakkınızda ortaya çıkan olumsuz bir içerik itibarınızın zedelenmesine sebep olmaktadır.

Online İtibar

Rakipleriniz tarafından bilinçli bir strateji ile hakkınızda olumsuz içerikler üretilmesi ve bu içeriklerin internet ortamında yayınlanması imajınızı bir anda sarsabilir. Bu tip durumlarda firmalar zarar görmemek için Online İtibar Yönetimi adı verilen koruma yöntemlerini devreye sokarak dijital ortamda korunabilir.

Online İtibar Yönetimi Neden Önemlidir?

Markanıza gelen her türlü zarar verici içeriğe yönelik çözüm üretmezseniz bu içerikler markanız için daha büyük bir engel haline gelebilir ve tehdit altında olabilir. Markanızın değer kaybetmesini engellemek ve marka imajınızı zedelememek için Online İtibar Yönetimi konusunda bilgi sahibi olmanız yaşayacağınız olumsuzlukların önüne geçecektir.

Online İtibar Yönetimi süreçlerinde, her firma kurumsal anlamda başarılı olmak ister, oluşan itibarlarını ve imajlarına zarar gelsin istemezler.

İtibar Yönetiminde dikkat edilmesi gereken nokta asılsız olan bu içeriklerin yayılmasını önlemektir. Bu konuda yetkili kişiler ile çalıştığınız takdirde bu gibi durumların üstesinden zarar görmeden gelebilirsiniz. Önlem aldığınız takdirde oluşan itibarınız korunmaya devam edecektir. İnsanlar günümüzde doğru ya da yanlış bu bilgilere itibar ederek firmanız hakkınızda bir kanıya varır. Bu sebepten dolayı hakkınızda yazılanlara dikkat etmeli, sürekli takip etmeli ve olumsuz içeriklere karşı önlem almanız gerekmektedir.

www.ekoruma.com.tr tarafından 7/24 yapılan tarama takip sistemi ile hakkınızda oluşan tüm içeriklere anlık olarak ulaşabilirsiniz. Hakkınızda paylaşılan olumsuz haberlerden, fotoğraflardan ve itibarınızı zedeleyecek olan diğer unsurlardan haberdar olabilir ve sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Her içeriğin ve her sosyal mecranın kendine özgü içerik yayınlama ve kaldırma süreçleri vardır. www.ekoruma.com.tr bünyesinde çalışan uzman ekipler tarafından tespit edilen aksiyon planları doğrultusunda içeriğin nasıl bir yöntemle kaldırılması gerektiğine karar verilir ve içeriğin kaldırılmasına yönelik gerekli olan adımlar izlenir.

www.ekoruma.com.tr’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama