İnternette Kişilik Hakkı İhlalleri

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternet, son yıllarda gelişmelerle ihtiyaç olan tüm bilgileri içerisinde bulunduran büyük bir kaynak halini aldı. Kendimizi yormadan bulunduğumuz yerden ulaştığımız bazı içerikler internetin sunduğu imkanların kolaylığını ortaya çıkarıyor. Vizyonda bulunan bir filmin tanıtımını izleyip, bilgi sahibi olmak istediğimiz bir üniversitenin içerisinde online olarak gezebiliriz.

İnternetin günlük hayatımızda olmazsa olmazlarımız arasında yer almasıyla birlikte, alışkanlıklarda, interneti kullanırken oluşan isteklerimizde değişikler ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte internetin sunduğu hizmetler ve kolaylıklar gün geçtikçe artmaktadır. İnternet üzerinde gerçekleştirilen işlemler sürekli yenilenmektedir. Kullanım alanları değişiklik göstermekte ve her gün yeni bir kullanım alanı ile artış göstermekte.

İnternette Kişilik Hakkı

İnternetteki bu gelişmeler devam ederken, kullanıcı sayıları her gün büyük artış gösterirken, bazı istenmeyen sorunlar da ortaya çıkıyor.

Ortaya çıkan en önemli sorun kişilik haklarına internet aracılığı ile yapılan ihlaller! İnternetin kontrol edilmesi güç dünyasın kişilik hakları ve özel hayatın gizliliği için bir tehdit içermektedir.

İnternet olumlu bilgilere ulaşmamız da aracı olabildiği gibi, olumsuz şekilde de kullanılarak büyük zararlara yol açabilir. İnternet özgür bir dünya gibi görünse de kesinlikle tamamen korumasız  bir alan değildir. İnternet dünyasında karşılaşılan ihlaller doğrultusunda bilişim desteği alınması gerekmektedir.

www.ekoruma.com.tr’in uzman  bilişim ekibi ile internette uğramış olduğunuz ihlallerin önüne geçebilirsiniz. 7/24 takip hizmeti ile internette yaşamış olduğunuz olumsuzluğu tekrar yaşamanız engellenecektir.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama