Skype Mağdurları Dikkat, Skype Video, Skype Şantaj

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Skype 2003 yılında kurulan iş hayatında ve özel hayat da kullanılan bir platformdur. Bilgisayar, telefon ve alexsa gibi teknolojik aletler de kullanılan skype kullanıcılarına sesli, görüntülü konuşma ve mesaj gönderme olanaklarını sağlayan bir hizmet vericisidir. Uygulama genel olarak ücretsiz olup ücretli hizmetleri de vardır. Kısaca grup görüşmeleri ve bireysel görüşmelerinizi gerçekleştirdiğiniz internet uygulamasıdır.

Skype Nasıl Kullanılır ?

Skype uygulamasını cihazınıza indirerek kullana bilirsiniz. Öncelikle kaydolmanız gerekmektedir skype kullanıcı adı alarak ücretsiz olarak 50 kişilik grup görüşmelerine katılabilir, kişisel olarak görüntülü ve sesli arama yapabilirsiniz. 5 dakikaya kadar sesli aramalar ücretsiz 5 ‘inci dakika dan sonra ücretli olmaktadır.

Skype Şantaj

Skype’de Nasıl Problemlerle Karşılaşabilirsiniz ?

Malumunuz günümüz internet ve yazılım çağı olduğundan her platform da olduğu gibi Skype’de de çeşitli problemlerle karşılaşa bilirsiniz. Bu problemler nelerdir gelin onlardan bahsedelim biraz; Black Mirror dizisini izlediyseniz o dizinin bir bölümünde buna benzer bir olaydan bahsedilmektedir. Sizin izniniz olmadan yada bilginiz olmadan korsan yazılımlar sayesinde sizin cihazınıza girip kişisel bilgilerinize ve sizi toplum içinde küçük düşürücü birinci dereceden özel hayatınıza ilişkin sizin paylaşılmasını hiç istemeyeceğiniz bilgilerinizi ele geçirip bilginiz dahilinde olmadan paylaşım yapabilmektedirler.

Skype de size internet üzerinden bir hizmet sağladığından dolayı sizin Skype ile yapmış olduğunuz kişisel görüşmelerinize ortak olabilir onları kayıt altına alabilir ve yayınlaya bilirler. Günümüzde bir çok bu alanda hizmet veren Skype gibi şirketler bir çok önlem almaktadır fakat malumunuz internet korsanları bu güvenlik duvarlarını ve önlemleri aşma konusunda dünyayı bir çok kez şaşkına uğratmaktadır. Ele geçirdikleri sizin hakkınızda özel olan bilgiler ile size şantaj yapabilir ve sizin hayatınızı olumsuz etkileye bilirler.

Şantaj yaparak sizi aileniz arkadaşlarınız ve toplum önünde kişisel bilgilerinizi belki de kimsenin bilmesini istemeyeceğiniz bilgilerinizi ele geçirip onları yayınlamakla sizi tehtit edip paranızı talep edebilirler ki günümüzde çok kez karşılşıyoruz bu tarz olaylar ile.  Peki başınıza böyle bir olay geldi ne yapılmalı ve siz ne yapmalısız çözümü nedir gelin biraz da o konuda konuşalım.

Çözüm

Diyelim ki Skype aracılığı ile sirketiniz ile alakalı veya kişisel hayatınız ile alakalı bir bilgiye korsanlar tarafında ulaşıldı ve şantaja uğruyorsunuz. Bilgilerinizi rakiplerinize satmakla ya da kişisel bilgilerinizi internet ortamında yayınlamakla sizi tehtit ediyorlar. Öncelikle çok sakin kalmalısınız biliyorum çok zor böyle bir durumda sakin kalmak fakak sağlıklı düşüne bilmek için sakin kalmanız çok önemli.

Çünkü o an ihtiyacınız olan tek şey sağlıklı düşünmek. Sağlıklı düşünüp bu krizi nasıl yöneteceğiniz konusunda planlar yapmalısınız ben bu bilgileri nasıl korsanların elinden alabilirim yada internet ortamında nasıl yok ederim. Tam bu noktada eKORUMA olarak bize başvurmalısınız.

Peki nedir bu Ekoruma? E- koruma sizin internet üzerimde sani sanal alemde korumanızı sağlar sizin ve bilgileriniz güvende kalmasını sağlayan  bir kuruluştur. Sizin adınıza bu krizi yönetir ve internet ortamında ne yapılması gerekiyorsa daha fazlasını yaparak bu bilgileri korsanların elinden alarak yada internet de paylaşılması konusunda gelişmiş ağı sayesinde sizin bilginiz dahilinde bu bilgileri tespit ederek internet ortamından yok edilmesini sağlar.

Yani sizin yaşamış olduğunuz krizi benimseyerek eKORUMA bütün çalışanları olarak bu işe adanır ve sizin zarar görmenizi engelleyerek bu krizi atlatmanızı sağlar. Skpe aracılığı ile bilgilerinizi kaptırdınız diyelim ve şantaja tehtide uğruyorsunuz. Görsel veya yazı hiç fark etmez sizin sizden habersiz çalınmış bilgileirniz bulunmakta ve sizi tehdit etmekteler.  Yukarda da belirttiğim gibi öncelikle sakin kalıp e- koruma ile bağlantıya geçmelisiz.

eKORUMA sizin adınıza sanal alem de bir cephe açarak sizin adınıza çalışmaya başlayarak sizin hakkınız da ki tehtidlere göğüş gererek korsanlara papuç bırakmamanızı sağlar ve size karşı kullanıla bilecek bütün tehditleri yok etmek için yapılması gerekenden daha fazlasını yaparak bu krizden olabildiğince zararsız kurtulmasınızı sağlamaktadır.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Buse ****
Buse ****
5 yıl önce

Video kaldırma ücreti ne kadar?

eKoruma
eKoruma
4 yıl önce
Reply to  Buse ****

Merhaba youtube kanalınızın linkini aşağıdaki linkten biz gönderirseniz link kaldırma uzmanlarımızı sizinle gün içinde iletişime geçecektir.
https://www.ekoruma.com.tr/link-kaldirma-formu

eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama