Alan Adı İhlalleri

Alan adı ihlalleri günümüzde dijitale geçiş ile oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Genellikle küçük, orta ve büyük ölçekli şirketler dijital pazarlamaya da önem vererek internet ortamına bir domain ve host alarak ürünlerini taşımaktadır. Şirketlerin bu aşamada birçok ihlalle karşı karşıya kaldığı bilinmektedir.Genellikle doğrudan rakipleriniz alan adı ihlalleri yaparak satışlarınızı düşürmeyi ve kendi satışlarını arttırmayı hedeflemekte ve buna yönelik arama motoru, alan adı ve adwords ihlallerine başvurmaktadır.

Alan Adı İhlalleri

Alan adı ihlalleri için E-Koruma hizmetleri

E-koruma Alan adı ihlalleri ile karşı karşıya gelen birçok küçük, orta ve büyük ölçekli firma için bu alandaki ihlallerin önüne geçilmesine veya oluşan ihlali kaldırmaya yönelik hizmet vermektedir.

  • E-koruma; sizden gelen alan adı ihlaline yönelik gerekli kaldırtma işlemlerine başlamadan önce %100 verim elde etmek adına gerekli incelemeleri ve diğer alan adı ihlali tespitlerini yapmaktadır.
  • Alan adı ihlali tespit edildikten sonra ilgili alan adının kime ait olduğuna yönelik gerekli incelemeler başlatılmakta ve yapılan incelemeler sonucunda gerekli başvurular yapılmaktadır.
  • E-koruma; markanız veya isminizi içeren alan adlarının yayınını durdurmakta ve uluslararası  işlemleri yerine getirerek  alan adlarının iadesini sağlamaktadır.

Yapılan işlemlerden sonra E-koruma, maruz kaldığınız ihlali önlediği gibi Uluslararası platformlarda gerekli tescil işlemlerinin yapılmasını sağlayarak aynı ihlallerle karşı karşıya kalmanızın önüne geçmektedir.

Alan Adı İhlalleri ve İhlallere Yönelik Yapılan İşlemler Şahıslara Markalara Neler Sağlıyor

E-koruma’nın alan adı ihlallerine yönelik yaptığı işlemler genellikle ilgili alan adı ihlalinin önüne geçilmesini ve maruz kalınan ihlalin sonlandırılmasını kapsamaktadır. Yapılan işlemler neticesinde önlenen alan adı ihlalleri genellikle şahıslara ve kurumsal hizmet veren kişilere yönelik farklı farklı artılar getirmektedir.

  • Alan adı ihlali önlendikten sonra özellikle internet sitesine olan tıklanma sayılarında artış gözlemlenmektedir.
  • Ticari faaliyet gösteren bir markaysanız eğer satışlarınız da ihlalin önlenmesinden sonra hızlı bir şekilde artış olacaktır.
  • Alan adı ihlalleri önlendiği takdirde uzun yıllar sonunda yaratmış olduğunuz kurumsal kimliğinize yönelik yapılan tehditler ortadan kaldırılmış olacak ve dijital ortamlarda güvenli bir şekilde yer edinmiş olacaksanız.

Site İçi Arama