İnternette İlk İzlenim: Online İtibar Yönetimi

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

İnsanların markanız veya ürünleriniz hakkında ne düşündüğünü merak ediyor musunuz? Online itibarınız potansiyel müşteri adaylarınızın, iş ortaklarınızın ve müşterilerinizin dijital ortamda hakkınızda arama yaptıkları anda başlar. Ve karşılarına çıkmış olan ilk izlenim kolay kolay unutulmayacaktır.

Örneğin; Google arama sonucunda marka isminiz aratıldı ve kişilerin karşılarına çıkan ilk beş sonuç şirketiniz hakkında olumsuz deneyimlerle dolu, bu durum sizin için ciddi bir itibar kaybına neden olacaktır. Çünkü Google’ın arama sonuçlarındaki ilk beş içerik tüm tıklamaların yaklaşık üçte ikisini alıyor. Bu yüzden hakkımızda çıkan ilk sonuçlar çok değerlidir.

Tüketicilerin %85’i dijital yorumları okuyor, deneyimleme videolarını izliyor ve ardından satın alma kararlarını belirliyorlar. Marka iyi olsa bile hakkında kötü veya itibarsızlaştıran olumsuz içerikler var ise müşteriler tarafından seçilmiyor.

Online İtibar Yönetimi

Kişiler şirketiniz veya markanızla ilgili internette olumsuz bir yorum yaparsa ve özellikle farkında değilseniz, fark ettiğinizde maddi ve manevi zarara çoktan uğramış olabilirsiniz. Potansiyel müşteriler, sizden önceki müşterilerin incelemelerine dayanarak sizden hizmet almaya karar verip vermeyeceklerine karar verecektir.

Online itibarınızı takip edin

Online itibar, tüm kişi ve kurumların önceliği olmalıdır. Arama motorlarında veya forum, blog, şikâyet sitelerinde şirket veya marka hakkında arama yapan insanların zihninde olumsuz izlenim bırakacak içerikler var ise satın alma kararını etkileyecektir. Daha da kötü kişiler işlerini bile kaybedebilirler.

Online itibar size ne kazandırır?

İnternet insanların her şeye hazır bir şekilde ulaşmak istedikleri ve akla gelen ilk yerdir. Bilgi almak isteyen, çözüm bulmak isteyen ve tabi ki ürün satın almak isteyen kişiler ilk olarak internete giriş sağlayacaktır.

Bunun dışında ise satış kanallarının en başında gelmektedir. Potansiyel müşterileriniz ile alakalı daha fazla satış kanalı oluşturmak için internet olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden hakkınızda çıkan olumlu haberler satış yapabilmenizi hızlandıracaktır.

Sonuç olarak, müşterilerinizin hakkınızda neler konuştuğunu mutlaka inceleyin ve hakkınızda yapılan olumsuz veya itibar zedeleyici haberleri kaldırmak için bizimle iletişime geçin.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama