İnternette Şahsım Hakkında Çıkmış Haberleri Nasıl Takip Edebilirim?

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Günümüzde, neredeyse bütün işlerimizi internet üzerinden halletmeye başladık. Gazete almak yerine haber sitelerine giriyoruz, ürün almak istediğimizde mağazaları gezmek yerine, mağazaların web sitelerini geziyoruz, bir ürünü almadan önce kullanıcı yorumlarına bakıyoruz, Bilgi haznemizi genişletip, merak ettiklerimizi öğrenmek için kütüphanelere gitmek yerine internette arama yaparak merak ettiklerimizi öğrenebiliyoruz.

İnternet, gün içerisinde milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı bir platform ve gün geçtikçe daha fazla insan interneti aktif olarak kullanmaya başlıyor. Bu da şahsınızın, firmanızın ya da kurumunuzun, itibar kaybı, finansal kayıp, maddi ve manevi kayıplar yaşamaması için internette kendinizi takip etmenizi mecbur kılıyor.   

Monitoring Nedir?

Web site, blog, forum, sözlükler, şikayet siteleri, sosyal medyalar ve paylaşıma dayalı bütün internet sitelerinde şahsınız, kurumunuz ya da firmanız hakkında söylenenlerin takip ve analiz edilmesidir.

Markalar, kendi takipleri ve kontrolleri dışında gelişen olaylardan haberdar olmak isterler. Şahsınızın, kurumunuzun ya da firmanızın, bu gibi sitelerde paylaşılan olumsuz, eleştirel yorumların takibi bir kriz anında doğru stratejiyi çizmenizde önemli rol oynar. Biliyorsunuz ki şikayetlerin birçoğu direkt olarak firmanın sayfasında paylaşılmıyor. Kimi kullanıcı kendi profilinde, kimileri forumlarda, kimileri ise sözlüklerde paylaşmakta. Bu yüzden itibar kaybı yaşamamak için size monitoring hizmetini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Monitoring

Monitoring Nasıl Çalışır?

Belirlenen anahtar kelimeler ile çalışır. Seçilen anahtar kelimeler, kurumunuz, isminiz, firmanız, rakip firma gibi anahtar kelimeler, internet ortamı üzerinde geçtiği kaynaklar tespit edilir ve analiz edilir. İzleme servisi, belirtilen web sitelerini tarayarak anahtar kelimelerin geçtiği içerikleri tespit edip düzenleyerek rapor haline getirir ve size sunar.

Peki, Monitoring Servisiyle Çalışmaya Başladım, Bunun Bana Faydası Nedir?

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Herhangi bir kişi, marka ya da kurumun halkın gözünde itibarını yüksek göstermek için yapılan kontrol ve yönetim işlemlerinin tümüne denir.

Online İtibar Yönetimi Neden Gereklidir?

İnternet, her geçen gün artan bir kullanıcıyla gelişmeye devam ediyor. Ve bu milyonlarca insanın kullandığı platformda, birçok kişi özgürlük sınırlarının dışında, olumsuz, asılsız yazılar yayınlayabiliyor. Markaların, büyük kazançlar elde etmesini sağlayan bu platformda yayınlanan olumsuz bir düşünce büyük maddi, manevi ve itibar kaybına sebep olabiliyor. İnternette yayınlanan bir içerik tahmin edemeyeceğiniz kadar kısa bir süre içerisinde büyük kitlelere yayılabiliyor. Ya bu yayılan içeriklerden biri size yönelik olumsuz bir eleştiriyse? Bu durumda tepkisiz kalmak en büyük hatanız olacaktır. Online itibar yönetimi konusunda profesyonel kadromuz ile sizlerin itibarını koruyor, maddi ve manevi kayıpların önüne geçiyoruz.

Peki, İtibar Yönetimi Aldık. Bunun Katkıları Ne Olacak?

Ve daha sayamayacağımız birçok şey. Eğer siz de itibarınızı korumak istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama