Tiktok Platformundan Siber Zorbalıklara Karşı Koruma Kalkanı

Bu Yazıyı 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Gençler arasında son derece kullanımı yaygın olan video uygulaması TikTok, kullanıcılarını siber zorbalıklara karşı korumak istediğinden bahsetmişti ve beklenen güvenlik özelliğini duyurdu.
Yapmış olduğu özellik sayesinde kullanıcılar, onlara yapılan yorumlarda filtrelemek istedikleri kelimeleri içeren bir kara liste yapabiliyor. Örneğin; hesap sahibi hakkında uygunsuz yazı paylaşılıyor ve paylaşılacağını düşünüyor ise kelime filtrelemesi yaparak yorumu engellemiş oluyor.

Tiktok

Bu siber zorbalığa karşı duyurmuş oldukları özelliği duyuran Tiktok açıklamalarında :kişiler istedikleri kelimeleri filtreleyebiliyor ve yapılacak yorumlara karşı önceden önlemlerini almış oluyorlar dedi.

TikTok’un kullanıcılarına sağladığı bu özellik, uygulamadaki “Gizlilik Ayarları” bölümüne eklendi. Gizlilik ayarlarından bu özelliğe ulaşabilirsiniz.

Ayrıca TikTok birçok farklı koruma yöntemleri de sağlayabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın doğru kullanımı ve uygunsuz paylaşımlar için Kullanım Şartları bölümünü inceleyebilir.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
Etiketler: ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama