Yelp Nedir?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Yelp, 2014 yılında eski PayPal çalışanları tarafından Amerika’da kurulmuş olan ve kullanıcılarına lokasyon bazında rehberlik hizmeti sağlayan, mobil uygulamalara sahip, ücretsiz bir web servisidir. Kullanıcılarına kişiselleştirilmiş hizmet sağlayan bu uygulama 2012 yılından bu yana Türkçe olarak da kullanılabilmektedir. 

Yelp Nasıl Kullanılır? 

Lokasyon bazlı çalışan bu uygulama içerisinde kullanıcılar; mekanlar hakkında inceleme, yorum ve puanlamalarda bulunabilmektedir. Rehberlik hizmeti sağlayan uygulamada  kullanıcılar, bulundukları konum ile çevresinde yer alan önemli noktalar ve her türlü işletme (cafe, restaurant, kuaför, spor salonu, kuru temizleme, hastane vb.) hakkında akla gelebilecek tüm sorulara, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş yorumlarla cevap bulabilmektedir. Uygulama bu hizmetlerin yanı sıra rozet ve arkadaşlık sistemini içerisinde barındırmaktadır. 

Yelp Nedir? Yelp İçerik Kaldırma, Yelp İşletme Yorumları, Görsel Kaldırma

Yelp Kullanım İstatistikleri

Dünya çapında 32  ülkede tüketicilere yol gösteren Yelp uygulaması masaüstü ve mobil olmak üzere farklı platformlarda aylık 178 milyondan fazla ziyaretçiye sahiptir. Güncel Alexa’ya göre ABD’de en çok ziyaret edilen sitelerde 44. sırada yer alan Yelp.com ayda ortalama 92 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir. Dünya çapında 184 milyon yoruma sahip Yelp.com kullanıcılarının %33’ünü 18-34 yaş grupları,% 36’sını 35-54 arası yaş grupları ve% 31’ini de 55 yaş ve üzeri gruplar oluşturmaktadır. İstatistiklere göre günümüzde müşterilerin %45’i ise işletmeleri ziyaret etmeden önce Yelp yorumlarını kontrol etmektedir. 

Yelp Hesabımı Nasıl Silerim 

Yelp uygulaması içerisinde işletmeler hesaplarını silseler dahi uygulama üzerinde işletme bilgileri yer almaya devam etmektedir. Bu nedenle tamamen bir hesap silme işlemi söz konusu değildir. 

Yelp Yorumları Silme

Yelp uygulaması içerisinde yer alan işletmeler için olumsuz yorumları silme ya da aşağıda yer almasını sağlama gibi bir seçenek bulunmamaktadır. İşletmeler yapılan olumsuz yorumlarla ilgili olarak yalnızca müşteriyle iletişime geçerek cevap verme olanağına sahiptir. İşletme sahipleri yapılan yorumların kasıtlı şekilde işletmelerini kötülemek maksadıyla yapıldığını düşünüyorsa Yelp.com’a raporlayarak kaldırılmasını talep edebilmektedir. Bu talep, ancak söz konusu kötü yorumların belirli ihlal şartlarını içermesi halinde Yelp yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınmaktadır.

Yelp’de işletmeniz ile ilgili olumsuz yorumları kaldırma isterseniz sayfanın altındaki iletişim barından veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama