Google Currents Nedir?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Google’ın sosyal medya platformu olarak hayatımıza soktuğu Google+ kullanıcıların ilgisiz kalması üzerine kısa süre önce kapandı. Milyonlarca dolar yatırımla yapılan sistemi tamamen silmek istemeyen Google, yeni bir isim ve modelle karşımıza çıkıyor: Google Currents. Şimdilik sadece G Suite yöneticilerinin izin alarak erişim sağladığı bir beta olarak kullanımda. Ancak ileride de bu durumun değişmeyeceği düşünülüyor. Genel olarak Google Currents içerisinde kişiler kuruluşunuz hakkında birçok tartışma ve etkileşim sağlayabilecekler.

Google Currents

Google Currents yakında geliyor!

Facebook’un tehdit olarak görülmeye başladığı zamanlarda -2011 yılında- kullanıma açılan Google+, platform çok kullanılmayınca diğer Google hizmetlerinin kullanılabilmesi için zorunlu hale getirilmişti. Yine de beklenilen başarıya ulaşamayan platformdan bu yüzden yavaş yavaş vazgeçilmeye başlanmış; platform bu ayın başında da komple kapatılmıştı.

Google, sosyal medya platformu Google+’ı bu ayın başında sonlandırmış olsa da kod tabanını hala saklıyor. Google+, emekliliğini yine aynı kod tabanını kullanan fakat kurumsal odaklı bir sistem olan Google Currents’ta geçirecek.

Kurumsal odak, yalnızca G Suite müşterilerinin kullanabileceği anlamına geliyorken Google, paylaştığı blog gönderisinde durumu şöyle açıklıyor: “Google Currents, insanların kuruluşunuzda anlamlı tartışmalar ve etkileşimler yapabilmelerini sağlayarak herkesin birbirini tanımasına yardımcı olurken liderlerin çalışanlarıyla bağlantı kurmasına fırsat veriyor.”

Hangouts sohbetten sonra Google’ın kurumsal iletişim sistemi olarak yer alacak Currents Gmail ve Drive gibi uygulamalar ile tam uyumlu çalışma kapasitesine sahip olacak. Buradaki temel düşünce ise ‘’ Özel gmail hesabı için ödeme yapıyorken sohbet için para ödemeden sosyal medyamızı da kullanın’’ olarak göze çarpıyor.

Google Currents benzeri siteler var mı?

Google Currents var olan özellikleriyle Facebook Workplace ve Microsoft Yammer ile rekabet edecek. Google böylelikle milyon dolarlık yatırıma sahip Google+ kod tabanını çöpe atmayıp bu şekilde değerlendirecek ve ileride daha farklı bir platforma dönüştürecek.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
Etiketler: ,
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama