Youtube’dan video kaldırma

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Youtube’dan video kaldırma işlemleri sürekli olarak takip edilmesi ve gerekli görülen içeriklerin kaldırılması ile günümüzde birçok şahıs ve kuruluşun online platformlarda daha etkili gözükmesine ve uzun sürelerde elde ettiği itibarını korumasında yardımcı olan çözümlerden birisidir. Youtube, aylık kullanıcı verileri incelendiğinde günümüzde Google Arama Motorlarından sonra en çok aramanın yapıldığı platformdur. Bu yüzden kişilerin ve kuruluşların Google Arama Motorlarında çıkan sonuçları kadar Youtube’da çıkan videoları da itibarlarını korumak açısından oldukça önemlidir.

Youtube'dan video kaldırma

Günümüzde sosyal medya kullanımının artması ile birçok kişi ve kuruluş sosyal medya platformlarında varlığını sürdürmeye başladı. Özellikle her geçen gün artan kullanıcı sayısı da kişilerin kendi haklarında çıkan videoları, haberleri ve yorumları takip ettirmesini zorlaştırdı. Arama motorlarından kolay ulaşılabilen bu içerikler farklı platformlarda olduğu takdirde takibi zor olduğu için Youtube’dan Video Kaldırma işlemlerinin düzenli bir şekilde profesyonelce takip edilmesi kişilerin online platformlardaki saygınlığını korumada dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi haline geldir.

Kurum ve Kuruluşlar İçin Youtube’dan video kaldırma işlemleri 

Youtube’dan video kaldırma işlemlerinde genellikle kurumsal firmaların ve markaların dikkat ettiği olumsuz videolar; markaların kullanıcı memnuniyetini ölçmede ve müşterilerine yönelik verdiği hizmetin ve hizmet esnasındaki problemlerin çözülmesinde oldukça etkili yöntemlerden birisidir. Olumsuz videolar yeri geldiğinde kurumlara yukarıdaki avantajları sağlarken yeri geldiğinde de birçok dezavantajı beraberinde getirmektedir. Genellikle kişiler kurum, kuruluş ve markalarla etkileşime geçmeden önce arama motorları sayesinde marka hakkında bilgi almayı tercih etmektedir. Bu aşama kişilerin marka ile etkileşime geçme sürecini pozitif veya negatif olarak etkileyebilmektedir. Genellikle bir marka hakkında olumsuz bir haber, video gibi içeriklerin bulunması kişilerin marka ile etkileşime geçme sürecini olumsuz etkilemektedir. Lakin markalar; ilgili video ve haberin çözümüne ulaşmayı tercih ettiği takdirde marka profili olumlu bir imaj çizilmesinde etkili olmaktadır.

Şahıslar İçin Youtube’dan video kaldırma İşlemleri 

Youtube’dan video kaldırma işlemleri kurum ve kuruluşlar için olumlu olduğu kadar şahıslar için de oldukça önemlidir. Genellikle tanınmış kişilere yönelik her gün yüzlerce video Youtube’a yüklenmektedir. Bu videoların bir kısmı olumlu geri dönüş sağlarken bir kısmı da olumsuz geri dönüş almanıza neden olmaktadır. Bu yüzden kişilere yönelik olumlu ve olumsuz videoların değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin yanı sıra kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi; kişilerin özel hayatlarının gizliliklerini korumada ve ilerleyen dönemlerde ilgili içerikler yüzünden hayatlarının tehlikeye girmemesinde etkili olmaktadır. Bu yüzden günümüzde sosyal medya mecralarında var olan kişilerin online platformlardaki itibarlarını korumak için önemli olan noktalardan birisi tarama ve takip işlemleridir.

www.ekoruma.com.tr’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama