DMCA Film Koruma İşlemleri Neden Önemlidir?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

DMCA Film Koruma İşlemleri, genellikle filmler vizyona girmeden önce yapılmaya başlanarak korunmaya başlandığı tarihten sonra sürekli ve düzenli bir şekilde korunmaya devam edilmelidir. Genellikle ortaya çıkarılan eserlerin heyecanı ile koruma işlemleri unutulmaktadır. Çekmek için aylarca belki de yıllarca emek verdiğiniz filmleriniz koruma işlemine tabi tutulmadığı takdirde belli olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Bu olumsuzluklar sıralanacak olursa;

DMCA Film koruma işlemi yapılmayan eserler kısa süreler içerisinde internet ortamında korsan bir şekilde yayılmaya başlanmaktadır.

Toplumda son dönemlerde oluşan internetten dizi, film izleme alışkanlığından dolayı kişilerin sinemaya gitme oranları azalmıştır.

Kişilerde filminiz için de internete düşer algısının oluşacağı için kişiler sinemaya gelmek yerine internette korsan bir şekilde yayılmasını bekleyeceklerdir.

Kişiler filmlerinizi sinemada izlemek yerine internetten izleyeceği için bu da gişe rakamlarının düşmesine neden olacaktır.

DMCA Film koruma işlemi yapılmayan filmlerin gişe sayılarında düşüşler olması filminizin sinema salonlarında gösterilmesini etkileyecektir.

Genellikle sinema salonlarında gösterilme süresi az olan filmlerin de elde ettiği hasılatın daha az olduğu görülmektedir.

Sinema filmleri DMCA Film koruma protokolü esaslarına bağlı kalarak korunmadığı takdirde bu tür olumsuzluklar yaşanmaktadır. Bu yüzden yapımcı ve yönetmenlerin bu konudaki tutumlarının daha net olması gerekmektedir. Sinema filmlerinin vizyona girmeden önce DMCA Film koruma protokolüne uygun bir şekilde korunmaya başlanması gerekmektedir.

DMCA Film Koruma İşlemlerinde www.ekoruma.com.tr Ne Yapar?

DMCA Film koruma protokolüne uygun bir şekilde filmlerinizi korumak istediğiniz takdirde eKORUMA ile bağlantıya geçerek ilgili konulara yönelik uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. eKORUMA, filmlerinizin korunmasına yönelik belirli işlemleri gerçekleştirmektir.  Bünyemizde bulunan uzman bilişim ekibimiz;

Filmlerin  korunabilmesi ve korsan bir şekilde yayılımının engellenmesi için sürekli bir çalışma içerisinde gerekli  aksiyonları alarak korsan yayın yapan sitelere gerekli bildirimlerde bulunabilir.

Korsan yayın yapan internet siteleri günlük olarak tespit edilerek size ait olan filmlerin yayımını yapan internet sitelerine yönelik gerekli işlemler başlatılmaktadır.

İnternet gibi haberlerin saniyeler içerisinde yayıldığı bir alanda, takiplerin sürekli yapılması gerekmektedir. Bu sebeple DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr sizin adınıza 7/24 size ait içerik tarama yaparak sizi zarara uğratacak durumları engelleyecek ve DMCA Film Koruma işlemlerinde başarılı sonuçlar almanız için çalışacaktır.

www.ekoruma.com.tr’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama