Facebook Görsel Kaldırma

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Facebook Nedir?

Facebook, insanların iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.2006 yılında, MySpace’in News Corporation’a satılmasıyla facebook’un da satılacağı söylentileri çıkmıştır.Fakat Zuckerberg söylentileri yalanlamıştır. Facebook yöneticilerinden Peter Thiel , Facebook’un iç değerinin 8 Milyar dolar olduğunu ve proje gelirlerinin 2015 yılı için 1 milyar dolar olduğunu söylemiştir. 24 Ekim 2007’de; Microsoft facebook’un %1,6’lık hissesini 240 milyon dolar ödeyerek satın almıştır.

Facebook'dan Resim Kaldırma

Facebook’un Amacı Nedir?

Facebook’un kuruluş amacı; insanların arkadaşlarıyla ve diğer insanlarla  iletişim kurması ve bilgi alış verişi yapmasıdır.

Facebook nasıl kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan Facebook mobil cihazlar, bilgisayarlar ve tabletler tarafından desteklenmektedir.Üye olmak için bazı kişisel bilgiler ve bir e-posta adresi yeterlidir. Mesajlaşma, fotoğraf ekleme, video paylaşma gibi özellikleri vardır.

Facebook Kullanıcı İstatistikleri

2017 yılında Facebook istatistikleri incelendiğinde 2.1 milyar kullanıcı ile lider konumundaydı. 2018 sosyal medya kullanım istatistiklerine göre Facebook 2.27 milyar kullanıcı ile yine birinci sırada karşımıza çıkıyor. Aylık aktif Facebook kullanıcı sayısı 2.12 milyar ulaşmış durumda. 2018 yılında Facebook’un toplam kullanıcı sayısının %56’sı erkek, %44’ü bayandı. Bu durum bu yılda devam ediyor.Facebook kullanıcılarının geneli 18-34 yaş grubu arasındadır. Facebook kullanıcılarının %96’sı bu platformu mobil araçlar üzerinden kullanmaktadır.

Facebook Özellikleri

Durum Güncelleme: Nasıl hissettiğinizi veya ne yapmakta olduğunuzu durum güncellemenizde paylaşmak için:

Haber Kaynağı veya zaman tünelinizde Ne düşünüyorsun? seçeneğine dokunun.His/Eylem’e dokunun.His veya eyleminizi ekledikten sonra, durum güncellemenizi yazın.Sağ üstteki Paylaş’a dokunun.

Fotoğraf / Video Özelliği: Fotoğraf/Video uygulaması ile kullanıcılar fotoğraf ve videolarını ister arkadaşlarıyla ister diğer kullanıcılarla paylaşabilmektedir.

Poke (Dürtme) Özelliği: Pokes (Dürtmeler) uygulaması, bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurmasını sağlamaktadır. Bazen bu bir “Merhaba!” anlamına gelse de, aynı işi yapan X Me ve SuperPoke gibi facebook uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, dürtme işlemini değişik varyasyonlarda yapılmasını sağlamaktadır.

Mesajlaşma: Bir sohbet başlatmak için üstteki sohbet simgesine dokunun. Konuşmayı başlatmak için kalem simgesine dokunun.Alıcı alanına bir ad yazmaya başlayın. Arkadaşlarınızın adları açılır menüde görüntülenir.Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi veya kişileri seçin.Mesajınızı yazın ve Gönder’e dokunun.

Etkinlik: Etkinlikler uygulaması ise; kullanıcıların arkadaşlarını belli buluşma, parti ve toplantılara çağırması için kullanılmaktadır. Her kullanıcı, ücretsiz olarak, bu tip etkinlikleri, için bir etkinlik sayfası oluşturabilir ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikler için RSVP’lerini bildirebilirler.

Canlı Yayın Özelliği: Facebook’ta canlı yayın yapmak için cihazınızdan Facebook hesabınızı açın. Durum Güncelle seçeneğine tıklayın. Canlı yayın özelliği profilinizde aktifleşmiş ise alt bölmede “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Facebook canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi sizi karşılayacak. Son adımda ise “Canlı videonu açıkla..” bölümüne canlı yayınınızın ismini yazıp ve hangi kitle ile paylaşacağınızı seçip canlı yayına başlayabilirsiniz.

Hikaye Paylaşımı: Facebook Stories ile kullanıcılar birden fazla fotoğraf ve videoyu Instagram’a benzer formatta paylaşabiliyor.Facebook uygulamasının haber akışının en üstünde yer alan “Hikayen” ikonundan ulaşılabilen Facebook Hikayeler  24 saatlik ömre sahiptir.

Pazar Yeri: Mayıs 2007 itibarıyla; Facebook Marketplace uygulamasıyla; satılık eşyalar, kiralık/satılık ev, işler ve diğerleri olmak üzere bir market ortamı yaratmış ve burada kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmasını sağlamıştır. Bu hizmetler ücretsizdir.

Facebook Gizli Hesap Nasıl Yapılır

Facebook hesabınızı açtıktan sonra sırası ile ayarlar ve gizlilik ayarlarını açın.

– “Senin Hereketlerin, İnsanlar Seni Nasıl Bulabilir ve Seninle Nasıl İletişim Kurabilir?” seçeneklerini düzenleyin. Hesabınızın tamamen gizli kalması için “Sadece ben” seçeneğini kullanın.

Facebook Fotoğraf Nasıl Silinir?

Fotoğrafı açmak için üzerine dokunun.Fotoğrafın altında Diğer Seçeneklerden Fotoğrafı Düzenle’ye dokunun.Sil’e dokunun ve tekrar dokunarak silmek istediğinizi onaylayın. Bir fotoğrafı sildikten sonra geri alamayacağınızı lütfen unutmayın.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama