İnternetten Haber Kaldırma

Bu Yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Son zamanlarda Google’da yalnızca adınızı aratmanızla, sonuçlarının ilk sayfasındaki olumsuz bir haber makalesi listesinde kendinizi (veya şirketinizi) bulmak sizi şok etti değil mi? Olumsuz haber hikayesinin kişisel/profesyonel yaşamınız üzerinde zararlı bir etkisi olacağından veya yeni müşteriler edinme yeteneğinizi etkileyeceğinden endişe duyuyor musunuz? Eğer öyleyse, biz yardım etmek için buradayız. Bu yazı, olumsuz haber makalelerini başarıyla kaldırmak veya Google Arama sonuçlarındaki görünürlüklerini en aza indirmek için son 6 yılda müşterilerimiz için uyguladığımız çeşitli stratejileri ve taktikleri özetlemektedir.

İnternetten Haber Kaldırma

Neden Olumsuz Haberler Google Aramalarında Üst Sıralarda Yer Alır?

Bireylerin ve şirketlerin yeterince sağlam bir üne kavuşması yıllar alırken bu durum, web’deki bir olumsuz haber makalesi ile sadece günler içerisinde yıkılabiliyor. Negatif haberler çevrimiçi yayınlandığında, adınıza ilişkin arama sonuçlarının ilk sayfasında sıralanma olasılığı yüksektir. Bunun neden olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, özellikle de olumsuz haberler makalesi yıllardır var olan diğer web mülklerinin üstünde sıralanıyorsa. Bunun olmasının 3 ana nedeni var:

Olumsuz Haber Makalelerini Kaldırma Seçenekleri:

 Şu anda yer aldığınız olumsuz bir makale sıralamasıyla uğraşıyorsanız, negatif bağlantıyı arama sonuçlarından kaldırmanın üç yolu vardır:

Olumsuz Haber Makaleleri Nasıl Kaldırılır

Haber sitelerinin bir makaleyi web sitelerinden kaldırmaları pek mümkün değildir, ancak her zaman yapmaları konusunda küçük bir olasılık vardır.

Haber siteleri, editörler ve gazeteciler olumsuz ve utanç verici makaleleri kaldırılma taleplerini almak için kullanılır, bu nedenle uygun bir kaldırma stratejisi oluşturmak son derece önemlidir.

Bir makalenin kaldırılmasından önce aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız: 

Google’da Çıkan Olumsuz Haber Makalelerini Bastırmak veya Aşağı İtmek

Gerçek şu ki, çoğu yayın, adınızı olumsuz bir haberden çıkarmayacak, dizine eklemeyecek veya iptali olmayacak ve sizi alternatif bir çözüm aramanız gereken bir konumda bırakmayacak. Olumsuz bir haber makalesinin yol açtığı hasarı onarmak için bir sonraki en iyi strateji, haberi görülmesi muhtemel olmayan Google arama sonuçlarında (sayfa 2+) daha derine bastırmaktır.

Bu işlem için teknik terim, negatif makaleyi aşağı çekmek için yeni bir pozitif web özellikleri ağı oluşturmayı da içeren “arama motoru bastırma” dır. Olumsuz bir haber makalesini Google’ın 2+ sayfasına bastırmak için zaman aralığı büyük ölçüde değişiklik gösterir ve çeşitli faktörlere bağlıdır.

Çoğu durumda, baskılama yalnızca negatif makaleyi arama sonuçlarının ilk sayfasından çıkarmakta etkili değildir, aynı zamanda kişisel markanızı güçlendirmek ve / veya işinizi olumlu bir şekilde tanıtmak için de çalışır. Çoğu durumda, baskılama yalnızca negatif makaleyi arama sonuçlarının ilk sayfasından çıkarmakta etkili değildir, aynı zamanda kişisel markanızı güçlendirmek ve / veya işinizi olumlu bir şekilde tanıtmak için de çalışır.

Olumsuz bir makaleyi bastırmak için çeşitli stratejiler ve taktikler vardır, örneğin:

Özetlemek:

İnternette olumsuz bir haber makalesi ile uğraşırken hatırlanması gereken en önemli şey bir plana sahip olmak ve rasyonel olmaktır.

Kendiniz veya işiniz hakkında olumsuz bir makale okurken öfke ve dehşet acele hissetmek kolay olabilir. Bunun yerine, bu enerjiyi kaldırmak veya bastırmak için bir strateji oluşturmaya yönlendirin.

Profesyonel Yardım mı Arıyorsunuz?

Arama sonuçlarındaki olumsuz haber makalelerini kaldırmak veya bastırmak istiyorsanız, eKoruma ekibimiz size yardımcı olabilir. Sürecimizdeki ilk adım, özel durumlarınızı analiz etmek ve olumsuz haber makalelerine ev sahipliği yapan web sitelerini değerlendirmektir. Analiz tamamlandıktan sonra, olumsuz haber makalelerini mümkün olan en kısa sürede kaldırmak veya bastırmak için en uygun stratejiyi dürüst bir şekilde değerlendireceğiz. Negatif haber makalesinin kaldırılmasının gerçekçi bir olasılık olduğunu düşünürsek ve negatif haber makalelerini Google arama sonuçlarından tamamen kaldırmasında başarılı olursak hizmetimiz için ücretlendirilirsiniz.

Sadece çalışmalarımızı garanti etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda son 6+ yıl içerisinde Türkiye’deki en güvenilir ve sonuç odaklı çevrimiçi itibar yönetim şirketlerinden biri olarak kendi itibarımızı sağlamlaştırdık. 

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama