Google Maps Hakkında Neler Biliyoruz?

Bu Yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Google Maps neredeyse hemen hemen herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir uygulama olarak; kullanıcılara herhangi bir bölge hakkında coğrafi ve konum  bilgisi sunan global, üç boyutlu bir harita servisi şeklinde tanımlanabilir.

Herhangi bir adresten başka bir adrese yürüyerek, toplu taşıma, bisiklet, otomobil vs. kullanarak özel rota oluşturabilir ve Google Maps bu rotaya en uygun mesafeyi ve varış dakikasını belirler. Dünyanın neresine giderseniz gidin herhangi bir mahalle, cadde, sokak ya da mekan adı yazarak gitmek isteyeceğiniz her yere uygun bir konum oluşturulacaktır. Kolay ulaşım sağlayabilmek için ev ya da iş gibi adresleriniz kaydedebilmeniz de mümkündür.

Google Maps

Google Maps dünyanın en büyük harita sistemi olup dünya üzerindeki tüm adresleri bünyesinde bulundurmaktadır. Google Maps kullanıcıları konum bilgilerini diğer kullanıcılar ile paylaşabilir ya da dilediği platformdan yer bildirimi olarak paylaşabilirler. Bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi birçok teknolojik cihazlarla da kullanımı mümkün ve oldukça kolaydır.

Özetle Google Maps üzerinden; arama sonuçlarınızı görüntüleyebilir, harita üzerinden üç boyutlu gezinti yapabilir, iki lokasyon arasında mesafe ölçümü yapabilir, trafik, toplu taşıma ve arazi bilgilerine bakabilir, dünyayı üç boyutlu gezebilir, sokak görünümü kullanabilir, gerçek zamanlı canlı konum paylaşabilir, otobüs duraklarını ekleyebilir, özel etiket ekleyebilir, trafik durumunu kontrol edebilir, yerleri değerlendirebilir ve yorum yapabilir, görüşlerinizi paylaşabilir, başka kullanıcıların yorumlarını inceleyebilir ve yorumlar da bulunabilirsiniz.

Google Maps hakkında pek bilinmeyen özelliklerden kısaca bahsedecek olursak; öncelikle çevrimdışı harita özelliğinin olduğundan bahsetmeliyiz. Bilindiği üzere Google Maps ya da birçok internet uygulamaları wifi dışında kullandığınız kişisel hücresel verinizi hızla tüketebiliyor. Böyle durumlar için gideceğiniz yerler, başka bir zaman incelemek isteyebileceğiniz, ev ya da iş gibi devamlı kullandığınız haritaları indirebilir ve hücresel verilerinizi kullanmadan kayıtlı haritalarınız üzerinden gezinti yapabilirsiniz.

Google Maps yolunuzun üzerindeki bütün benzin istasyonlarını listeler, bu liste üzerinde incelediğinizde size fiyat bilgisi sunulduğunu göreceksiniz. Elbette herkesin bildiği gibi cafe, restaurant, bar, kitabevleri gibi birçok mekanı inceleyebiliyor ve dilediğiniz haritayı indirip, kaydedebiliyorsunuz. Aynı zamanda bisiklet yollarını da Google Maps üzerinden görebilir, kendiniz için en uygun, en yakın lokasyonu belirleyebilirsiniz.

Google Maps üzerinden sesli yol tarifi gibi hayatınızı kolaylaştıracak ayrıca bir hizmet de mevcuttur. Araba ya da bisiklet kullanırken veya yürürken haritayı takip edebilmek zor olabiliyor. Bu durumda sesli yol tarifi de can kurtarıcı oluyor.

Peki Nasıl Yapılır Google Maps Yorumları?

Google Maps üzerinden ziyaret ettiğiniz yerler hakkında yorumlar bırakıp mekanları puanlandırabiliyorsunuz. Yorumlarınızı dilerseniz anonim paylaşma özgürlüğüne sahipsiniz. Yorum içerikleriniz uygunsuz olmadığı sürece alaycı, esprili, romantik vs olabilir.

Google Maps üzerinden paylaştığınız yorumları düzenleyebilir, tekrar görüntüleyebilir veya silebilirsiniz. Yaptığınız yorumları farklı kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Yorumları yanıtlama, kapatma, yeniden açma gibi özelliklerle bildirimlerinizi yönetebilirsiniz.

Başka Google Maps kullanıcılarının yorumlarını okuyabilir, beğenebilir, yorumlarda bulunabilirsiniz.

Çoğu kişi bulunmadığı mekanlara puan kazanmak için yorum yapabiliyor ve şikayet etmek faydalı olmayabiliyor. Her internet kanalında olduğu gibi uygunsuz içerikleri yorumlar burada da mevcut olabiliyor. Böyle durumlarda Google Maps üzerinden yorum kaldırabilmek mümkün. Peki bu yorumları kaldırmak nasıl mümkün oluyor? Yorum kaldırma hizmetini nerden alabilirim?

Google Maps Yorumlarını Nasıl Kaldırabilirim?

Öncelikle tabii ki yorumlarınızı kendiniz kontrol edebilmekte ve dilerseniz silebilmektesiniz. Ancak bu yorumlar birçok kullanıılar tarafından okunabildiği gibi yayılabiliyor ya da farklı internet kanallarında karşınıza çıkabiliyor.

E koruma olarak birçok sosyal mecradan aleyhinize isteğiniz dışında yayınlanan kötü amaçlı içerikleri kaldırmak, arama motorlarında tarama ve takip yaparak bilişim güvenliğinizi sağlamak, itibar yönetimi gibi birçok hizmetle sizlere destek sağlamaktayız.

Yorumlarınız kopyalanması, paylaşılması, çoğaltılması, kötüye kullanılması gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız E koruma olarak size bilgi vermek ve kaldırmak istediğiniz bütün yorumlar için gerekli bütün çalışmaları sizler için üstlenebiliriz.

E koruma olarak yorumlarınızın paylaşıldığı her türlü URL ve bu sayfaların görüntülenmesini engellemek ve bu yorumların ortadan kaldırılmasını sağlayabiliyoruz. E korumaya başvurduğunuz takdirde yapılan Google Maps yorumları ile ilgili internet üzerinde yer alan bütün içerikleri görecek ve yayından kaldırma işlemlerini başlatacaktır. Bir kere paylaşılmış olması kontrolsüz bir şekilde yayılmaya devam edecektir E koruma yorumlarınız paylaşıldığı, kötüye kullanıldığı sayfaları bularak sizin adınıza bütün işlemleri yürütecektir.

Kanunen kişisel veri olarak uygun görülmemesi durumunda, yani adalete başvuramadığınız durumlarda da sizlere yardımcı olabiliyor ve Google Maps yorumlarınızı kaldırabiliyoruz.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız ve istenmeyen Google Maps yorumlarını kaldırmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama