Kişisel Fotoğraflarım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kişisel Fotoğraflarım Çalındı Ne Yapmalıyım , sorusu internet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımıza giren ve özellikle çok önemli olan sorulardan biridir. Son dönemlerde gün geçtikçe artan sosyal medya kullanımı kullanıcı etkileşimlerini kolaylaştırması açısından avantajlı bir hal almışken tehdit oluşturacak bazı durumların yaşanmasına da neden olabilmektedir. Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya kanallarına yüklediğiniz içerikleriniz ve fotoğraflarınız bireysel itibarınızı zedeleyecek şekillerde başka kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir. Fotoğraflarınızın farklı amaçlar ile kullanılması özellikle bireysel itibarınızı zedeleyecek ve hem maddi hem de manevi olumsuzluklar yaşamanıza neden olabilecektir. Bu yüzden online itibarınız oldukça önemlidir.

Sosyal Medyadan Kişisel Fotoğraflarım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Sosyal Medya kanalları üzerinde bulunan kişisel fotoğraflarınız başka alanlarda kullanılmak üzere kullanıcılar tarafından çalınabilmektedir. Özellikle çalınan bu fotoğraflar iyi amaçlı kullanılabileceği gibi kötü amaçlı kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Kötü amaçlı kullanılan fotoğraflar kişilerin maddi ve manevi olarak olumsuzluklar yaşamasına neden olabilmekte ve kişinin itibarını zedeleyebilmektedir. Sosyal Medya kullanıcılarının itibarını zedeleyecek olan içeriklere karşı sürekli olarak tetikte olması ve bu içerikleri takip etmesi gerekmektedir. Takipler düzenli olarak yapılmadığı takdirde kişi itibarını zedeleyecek olan paylaşımları görmeyerek ileride itibarını kaybedebilmektedir. Sizler de ‘’ Kişisel Fotoğraflarım Çalındı Ne Yapmalıyım?’’ diyorsanız eğer eKORUMA ile tanışmanın tam da zamanı gelmiş demektir.

eKORUMA, online itibar yönetimi yaparak kişiler hakkında çıkan olumsuz haberlerin, içeriklerin takibini yapan ve gerekli işlemleri başlatarak ilgili içeriklerin internet ortamından kaldırılmasını sağlayan bir girişimdir. Özellikle bünyemizde bulunan uzman kadromuz 7/ 24 belirli kanallar aracılığı ile hakkınızda çıkan olumsuz haber ve fotoğrafların takibini yaparak sizlerin ‘’ Kişisel fotoğraflarım çalındı ne yapmalıyım ?’’ sorusunu düşünmemenize olanak sağlıyor ve online itibarınızı en iyi şekilde korumanızda yardımcı oluyor. Yapılan tespitler sonucunda kişisel itibarınızı zedeleyecek olan içeriklerin internetten kaldırılması için gerekli aksiyonlara başvurarak gerekli ve ilgili süreçlerini başlatıyor ve online itibarınızı tehdit edecek olan olumsuzluklar yaşamamanızı sağlıyoruz.

www.ekoruma.com.tr’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilir online itibarınızı koruyabilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama