Yazılımların İzinsiz Yayılmasının Engellenmesi Ve Korunması

Bu Yazıyı 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Bilgisayar yazılımları, gelişen teknoloji dünyasında önemli bir yere sahiptir. Büyük bir çaba ve emekle birlikte uzun süre içerisinde oluşturulan yazılımlar fikir, sanat eserleri kapsamında korunan ürünlerdir. Bu sebeple yazılımların üreticilerinden, fikir sahiplerinden veya hak sahiplerinden habersiz alınmaları, dağıtılmaları, çeşitli platformlarda kullanılmaları kesinlikle yasaktır.

Bazı durumlarda izin karşılığında kullanım sağlanmaktadır. Fakat bu kullanımlar sadece, ücretsiz olarak talep eden kullanıcılara kod verme şeklinde olmaktadır. Ticari olarak kazanç sağlamak isteyenler ücret karşılığında bu hakları satmaktadırlar. Ne şekilde olursa olsun izinsiz olarak bu hakların satışı söz konusu olamaz. Yaşanılan bu emek hırsızlığının önüne geçmek ve yazılımların izinsiz olarak dijital dünyada yayılmalarını engellemek için bilişim noktasında etkili bir hizmet almanızı gerektirmektedir.

Yazılımların İzinsiz Yayılması

Size ait bir yazılımın kopyalanıp sizin izniniz olmadan veya gerekli lisans ücreti ödenmeden yayınlanıp kopyalanması durumunda yasal işlemlerin başlatılması ve izinsiz olarak dolaşan yazılımın kaldırılması gerekmektedir.

Hak sahibi olduğunuz yazılımların izinsiz olarak yayılmasını engelleyip kaldırılması işlemleri sadece yasal mercilerle halledilebilecek bir işlem değildir.

Bilişim alt yapısına sahip olan DMCA Turkey by www.ekoruma.com.tr ile izinsiz olarak paylaşılan yazılımlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama