Facebook Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Facebook, üye ulan kişi ve kurumların yorum gönderebileceği, fotoğraf paylaşabileceği , video yükleyebileceği web’deki haberlere veya istedikleri içeriğe bağlantı gönderebileceği, canlı olarak sohbet edebileceği ve i bir sosyal ağ sitesidir.

Paylaşılan içerikler herkese açık olarak erişilebilir hale getirilebilir veya yalnızca belirli bir arkadaş grubu veya aile grubu paylaşılabilir.

Facebook sadece kişilere özgü bir sosyal ağ değil, markaların kurumsal kimlikleri ile alakalı paylaşımda bulunabileceği bir platformdur.Günümüzde artık neredeyse internette kendini göstermek isteyen tüm markalar facebook’ta kendilerine özel bir marka sayfası açmaktadır. Açılan bu sayfa ile ürün ve marka tanıtımlarını yapmakta ve kampanyalarını bile artık buradan yönetmektedir.

Facebook

Peki,Facebook Hesabınız Hangi Yollar ile Çalınabilir

ilk etapta kolay bir şifre belirlemeniz hesabınızı ele geçirmek isteyen kişiler için oldukça basit bir yöntemdir.

Her ne kadar sosyal medya kanalları açılırken güçlü şifre belirlemelisiniz yazısı karşımıza çıkmış olsa da ne yazık ki hızlı ve kolaylıkla tahmin edilebilecek şifreleri vakit kaybetmemek için tanımlıyoruz. Bu durumda en büyük hatayı yapmış oluyor ve kötü niyetli kişilere karşı fırsat sunmuş oluyoruz.

Facebook Hesabınız Çalındıysa Dikkatli Olun

Facebook hesabınız eğer sizin haberiniz olmadan veya istemediğiniz kişiler tarafından ele geçirildiyse çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çalınan hesabınızda sizden habersiz kişisel bilgileriniz, istemediğiniz fotoğraflarınız veya gizli olan her türlü bilginiz paylaşılabilir. Bu bilgiler paylaşıldığında ise ne yazık ki bazı şeyler için geç olabilir.

Facebook hesabı çalınan bir kişi hemen harekete geçmeli ve tekrar geri almalıdır.
Özellikle kişi ve kurumları karalamak,itibarına zarar vermek isteyen kişiler kasıtlı olarak istenmeyen bir içerik veya video paylaşabilir veya size ait olmayan bir içerik ile sizin adınıza uygunsuz paylaşımlar yapabilir. Bu yüzden çalınan hesapla ilgili olarak mutlaka profesyonel yardım almalı ve hızlıca hesabı geri almalı veya kapattırmalısınız.

Sahte facebook hesabı veya çalınan hesaplarınız ile ilgili sayfanın altındaki butonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama