Facebook Profilinizi Google Arama Sonuçlarından Nasıl Kaldırabilirim?

Bu Yazıyı 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Eğer iyi bir çevrimiçi varlığa sahip olmak istiyorsanız, o zaman insanlar sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için bir arama motoru kullandığında gördüklerini kontrol etmeniz gerekir. Gelecekteki işverenlerin veya iş ortaklarının kesinlikle LinkedIn profilinizi bulmalarını isterken, herkes Facebook profilinin öne çıkmasını istemiyor.  Benim gibi iseniz, Facebook profiliniz muhtemelen biraz daha kişisel, başka bir yerde yayınlamaya cesaret edemeyeceğiniz bazı şeyleri yayınladığınız bir yer.

Facebook

Peki Facebook profilinizi Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorlarından nasıl kaldırıyorsunuz? 

Google ve diğer arama motorlarının Facebook profilinizin dizinini kaldırmak için biraz zamana ihtiyacı olabilir. Ayrıca, herkese açık olarak paylaştığınız herhangi bir şey arama sonuçlarında görünmeye devam edebilir (özellikle Facebook’un arama ortağı Bing).

Bu nedenle, başkaları eğer profilinizi açarsa ne görüntülediklerini bilmek için zaman çizelgenizi “genel” olarak belirlemenizi de öneririm.

Tabii ki, sadece Facebook profilinizi gizli tuttuğunuz için, insanların yayınladıklarınızın ekran görüntülerini alamadığı anlamı çıkarılamaz. Bu yüzden, ‘Göndermeden önce düşün’ hala takip etmeye değer bir kural.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama