İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Şuanda en popüler sosyal medya kanallarında biri olan Instagram günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Kişi ve kurumlar kendilerine ait fotoğraf ve videoları paylaşmakta ve hedeflediği kitleye rahatlıkla ulaşmaktadır.

Tüm bunların olması ve çok fazla kullanılmasından dolayı çeşitli tehlikelere maruz kalabilir ve instagram hesabınız istemediğiniz kişilerin eline geçebilir.

İnstagram Hesap Kapatma

Peki İnstagram Hesabınız Hangi Yollar ile Çalınabilir

Sizinde aklınıza geldiği gibi ilk etapta kolay bir şifre belirlemeniz sizi hedef alan kişiler için oldukça basit bir yöntemdir.

Her ne kadar sosyal medya kanalları açılırken güçlü şifre belirlemelisiniz yazısı karşımıza çıkmış olsa da ne yazık ki hızlı ve kolaylıkla tahmin edilebilecek şifreli vakit kaybetmemek için tanımlıyoruz. Durum böyle olunca hesaplarımız bir anda elimizden gidebiliyor.

Diğer bir tespite geçecek olur isek bilmediğiniz daha önce takip etmediğiniz sitelere kayıt olurken facebook veya instagram giriş bilgileriniz ile kısa yoldan uğraşmamak için hızlı kayıt sistemi. Bu sistem sayesinde kötü niyetli kişiler rahatlıkla hesabınıza erişebilir ve bir anda hesabınıza elveda edebilirsiniz.

Çalınan İnstagram Hesabına Dikkat

Instagram hesabınız eğer çalındıysa ve hiç bir şekilde ulaşamıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekiyor, artık sosyal kimlik haline gelen sosyal medya kanalları bir anda itibarınızı etkileyebilir.

Sizin adınıza sizinle alakalı itibarınızı zedeleyen yazı,görsel veya videolar yayınlanabilir. Size gerçekten dijital anlamda zarar vermek isteyen kişiler tarafından çalındıysa durum çok vahim olabilir.

Özellikle kişi ve kurumları karalamak,itibarına zarar vermek isteyen kişiler kasıtlı olarak paylaşılmaması gereken bir içerik veya video paylaşabilir veya size ait olmayan bir içerik ile sizi zor durumda bırakabilir.

Bu yüzden çalınan hesapla ilgili olarak mutlaka profesyonel yardım almalı ve hızlıca hesabı geri almalı veya kapattırmalısınız.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama