Sahte Instagram Hesabı Kapatma

Bu Yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Kullanıcının İnstagram’da Sahte Bir Hesabı Olup Olmadığını Nasıl Anlarım? Sahte hesapları ve kullanıcıları nasıl önleyebilirim? Sahte, yinelenen ve düşük kaliteli kullanıcıları eş zamanlı olarak tanımlamak için bu dolandırıcılık önleme araçlarını hızla kullanmaya başlayın.

Birinin Instagram hesabının sahte olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Sahte Instagram hesabı ortaya çıkaran birtakım işaretler vardır.

Sahte bir Instagram hesabının tespiti için söylenenler:

1- Profil fotoğrafı gerçekçi görünmez, genellikle güzel bir kız ya da erkek gösterilir.

Sahte hesaplar insan gibi görünmeye çalıştığından, gerçek bir insanın profil resmini kullanacaklardır. Çoğu zaman, kilometrelerce uzaktayken, kullandıkları profil resminin hiçbir kimsenin kullanmadığı bir fotoğraf olduğunu görebilirsiniz.

2- Garip mesajlar

Tüm sahte hesaplar için evrensel olan şey, yayınlarında gerçek olmayan kişilerin yani gerçek kişilerin yüklemeyeceği çok garip yayınlara sahip olmalarıdır. Çoğu zaman, hesapları öz çekimlerle doludur ve çoğu zaman bu kişi profilindeki kişiyle eşleşmez. Paylaştığı öz çekimlerin aynı kişi olmaması sıra dışı sayılmayacaktır.

Sahte bir Instagram hesabının beslemesi, bir profesyonel tarafından çekilmiş gibi görünen güzel görüntüler de içerebilir ancak görüntülerin geri kalanı kesinlikle korkunç kalitededir.

Sahte Instagram Hesabı Kapatma

3- Bir günde paylaşılan yayınların çoğunluğu

 Bu instagram hesaplarını işleten kişiler, çalışmaları hakkında çok stratejik davranırlar. Verimlilik yaratmak çin, instagram hesapları oluşturur, profillerini korur ve özgün görünmek için birkaç resim yükledikten sonra para kazanmak için dünyaya iterler (birine takipçi olarak satıldığında). Başka bir deyişle, hesap oluşturma bir set gibidir, zihniyeti unutturur ve bu yüzden sahte instagram hesabı arkasında izler bırakır.

4- Takipçi sayısı, aşağıdaki sayıları fazlasıyla aşmaktadır 

Bu muhtemelen sahte Instagram hesabını tespit etmenin en yaygın yoludur. Bu sahte hesapların bir nedenden dolayı oluşturulduğunu unutmayın: takipçileri satın alan kişilere takipçi olarak satılmak. Bu nedenle, sahte Instagram hesapları insanları takip etmek amacıyla oluşturulur. Bu, nihayetinde bir ton insanı takip edecekleri anlamına geliyor. Çoğu zaman hesaplar, 7.500 kişi olan takip edebileceğiniz maksimum hesap sayısını izleyecektir.

5- İlk gönderilerinin ne zaman paylaşıldığına bakın

 Sahte takipçileri sağlayan hizmetler çılgın bir hızda sahte İnstagram hesaplarını üretiyor. Bunun nedeni Instagram’ın sahte ve sanal hesaplar üzerinde çok fazla durma şansıve yakaladıklarında onları yasaklaması. İşte bu yüzden göreceğiniz sahte Instagram hesaplarının çoğu çok uzun zaman önce yaratılmamış, çok taze olacak.

6- Birkaç Fotoğraf Paylaşılması

İnsanlar instagram hesaplarını değerli teklifleri ya da önerileri olduğu için takip ediyorlar. İnstagram’da, bu değer teklifi içeriktir. Hesap bir ünlüye ait olmadıkça, İnstagram’da bir ton takipçiyle sadece birkaç gönderi içeren hesapları asla göremezsiniz. Tabii ki, bu yalnızca sahte hesabın gerçekten çok fazla takipçisi olup olmadığını belirlemek için mümkündür, ancak olmasalar bile, mesajların sayısının az olması kendi başına söylenebilir.

7- Yüksek Takipçi Sayısı ve Düşük Angajman

Sadece çok sayıda takipçisi olan Instagram hesaplarını satın alan kişiler sahte hesaplar değillerdir. 

Çoğu zaman, daha güvenilir görünmeleri için birkaç bin takipçi ile sahte hesaplar görürsünüz. Ancak mesele şu ki, bütün takipçileri genellikle sanal olduğu için, çok fazla takipçileri olacak, fakat paylaşımlarına çok az bağlı olacaklardır.

8- Takipçilerde Ani Artış

Bir hesabın takipçi sayısında bir anda önemli ölçüde artarsa, hesabın sahte olması, sahte takipçi sağlayan bir hizmete ait olması ve bu diğer sahte hesapların hepsinden daha gerçekçi görünmesi için takipçi edinmesi durumu olabilir.

9- Takipçi Oranına Göre

Sahte hesapların diğer hesapları takip etmek amacıyla oluşturulduğu gizli bir bilgi değildir. Bu, belirtildiği gibi, genellikle takip edilecek maksimum hesap sayısına ulaşmalarına yol açar.

10- Düşük Kaliteli / Önemsiz Biyos ve Profiller

Bir İnstagram hesabını düzgün bir şekilde kurmak zaman alır ve enerji harcatır, bu yüzden mükemmel şekilde optimize edilmiş biyos ile sahte Instagram hesaplarını asla tespit etmezsiniz.

11- Profil Resmi Yoktur

Profil resmi olmayan hesapları bulmak nadir karşılaşılan bir durum değildir. Profil resimli sahte hesaplar, sayfalarının orijinal görünmesini sağlamak için çok çaba sarf eder; bazı hizmet sağlayıcılarının onları oluşturması ve otantik görünmesini sağlamaya çalışması nedeniyle bu çaba oluşur.

Bir hesapta bir profil resmi ve bir biyografi yoksa ve bu kriterlere daha fazla uyuyorsa, bunların sahte bir Instagram hesabı olduğundan emin olabilirsiniz

12- Spam Yorumlar

Sahte İnstagram takipçileri sadece spam, garip fotoğraflar göndermiyor, aynı zamanda spam yorumlarını burada ve orada bırakmaları da yaygın bir durum.

Ancak bu hesaplar yorum bıraktığında, genellikle bir mil uzaktaki bir sanal hesap tarafından yazılmış olarak görülebilirler. İlk olarak, bu yorumlar çok geneldir (yorum yaptıkları yazı türüne bakılmaksızın) ve genellikle asıl anlamdan yoksundur.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama