Olumsuz Yorumlar TripAdvisor’dan Nasıl Kaldırılır

Bu Yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

TripAdvisor hiç şüphesiz ki konaklama işletmesi sahiplerinin yardım aldığı en önemli internet sayfalarından biri. Bu sayfa turistik mekanlardan otellere kadar birçok işletmenin ağırladıkları misafirlerden olumlu geri dönüş almalarına ve diğer insanların

Birçok benzer sitede olduğu gibi TripAdvisor sitesinde de  problem bir kötü yorumun başınıza gerçek bir problem açabilecek oluşu. Bu problemden kurtulmak için, işleri nasıl ilerletebileceğinizi düşünmeli ve var olan problemleri nasıl kolay yönetebileceğinizi bulmalısınız.

TripAdvisor’daki negatif yorumları nasıl kaldıracağınızı öğrenmek zamanınızı alacak ancak yararları gerçekten harika olacak. Bunu yapmak için zaman ayırırsanız gerçekten güçlü bir pazarlama aracına tekrar sahip olacaksınız, ancak negatif yorumlarla dolu olursa sayfanız – doğru veya yanlış olsun- TripAdvisor profiline sahip olduğunuz için çok çile çekebilirsiniz.

Bu problemi ortadan kaldırabilmek için, işletmeniz için gerçekten en iyi kursa gitmeyi düşünmeniz gerekiyor. TripAdvisor işletmenizle ilgili geri dönüşleri almak için kullanılacak bir yer olsa da bütün yorumlar sahte veya olumsuzsa gerçekten orada olmaya değer mi?

Bu rehber TripAdvisor’un ne olduğunu anlamanıza, sizi nelerden koruyabileceğine, negatif yorumlara limit koyarak nasıl işlevsel hale getireceğinize ve yıllar içerisinde nasıl daha pozitif bir pozisyona gelebileceğinize dair yardımcı olacak.  

Olumsuz Yorumlar TripAdvisor'dan Nasıl Kaldırılır

TripAdvisor Ne Hakkındadır?

Burası işletmelerini ilgi odağı haline getirmek ve insanların işletmeleri hakkında konuşulmasını sağlamak isteyenler için bir sitedir. TripAdvisor açık ara en büyük online gezi sitesidir ve yol kenarı işletmelerden en büyük turist mekanlarına kadar her yıl milyonlarca işletmeyi içermektedir. Bu sitede deneyecek onlarca yeni şey keşfedecek ve dünyanın daha önce hiç ilginizi çekmemiş şeylerini görme fırsatınız olacak. Bu site insanların ufuklarını genişletmesine ve fantastik yurtdışı değerleri bulmasına olanak sağlıyor.

Ancak, TripAdvisor hayattan beklentisi çok yüksek olan insanları da içermektedir. TripAdvisor’daki birçok profesyonel ve dost canlısı işletme acınası yerler olarak alay edilmektedir. Servisin 5 yıldızlı olması bekleniyor değilse 0 yıldızla oylanıyor.

Bu durum doğal olarak birçok işletme için çok büyük bir problemdir ve çok büyük anlaşmazlık ve tehlikelere sebep olabilmektedir zaman içinde. Bu tür problemlerden kaçınmak istiyorsanız, bu tarz yorumlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmeniz gerekiyor ve ayrıca yalın, negatif yorumlarla nasıl başa çıkacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor.

Kötü niyet günümüzde dünya genelinde yaygın ve insanlar işletmenize çamur atmaktan çok mutluluk duyuyorlar eğer kendi düşüncelerini haklı buluyorlarsa!

Olumsuz Değerlendirmeleri Neden Kaldırmam Gerekiyor?

İşletmenizin doğru bir şekilde yansıtıldığından emin olmak için negatif yorumları kaldırmak çok önemlidir. Algı modern dünyada her şey demektir çünkü insanlar her zaman fiyattan düşürmek için bir kusur ararlar.

Bu büyük bir problem ve her şey sadece TripAdvisor’da birkaç negatif yoruma sahip olarak başlayabilir. Bu durum işletmenizi TripAdvisor’da negatif bir görünüme sokabilir ve sizi tercih seçenekleri arasında sona bırakabilir.

İnsanlar günümüzde fikirlerini online ortamda edindiği için online itibarınızı korumak hayati bir öneme sahip hale geliyor. İnsanlar pozitif görüşlere sahip şeyleri denemek için bir şans tanıyorken negatif yorumlara sahip şeylere şans tanır mı sizce? Muhtemelen en ufak bir zamanlarını bile ayırmıyorlardır gün içinde. Bu yüzden, güvenilirlik ve başarı için tür durumlara hazırlıklı olmalısınız ve yorumların ve durumun işletmeniz için olabildiğince sağlıklı ve pozitif olduğundan emin olmalısınız.

Olumlu üne sahip olmak işinizi online olarak başarılı hale getirebilir veya düşürebilecekken bu özellikle yapmanız gereken bir işlem.

Negatif yorumların yığıldığını görüyor ve bununla ilgili telaşlanmıyorsanız çok büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. İşletmenizi denemekte kararsız kalan birçok insan bu durum belirleyici bir faktör olacaktır. Bunu düzeltmek ve insanların işletmenizin neler sunduğunun farkında olmalarını sağlamak, sizi ziyaret etmeye istekli kişilerin olmasını sağlamak için kilit bir unsur olacaktır.

Negatif  TripAdvisor İncelemelerini Nasıl Kaldırabilirim?

Diğer birçok online yorum sitesine nazaran TripAdvisor’daki yorumları değiştirmek gerçekten mümkün. Aşağıdaki planları uygulamanızı tavsiye ediyoruz ve umuyoruz ki ihtiyaç duyduğunuz yardımı kendinize sağlamış olursunuz;

Eğer yorum gerçekten çok kötüyse yorum sahibiyle iletişime geçip yorumunu değiştirmeye açık olup olmadığını sorabilirsiniz. Bir çeşit uzlaşmaya varabilirsiniz, ama lütfen unutmayın ki herkes pazarlık yapmaya istekli değildir.

TripAdvisor’daki negatif yorumla başa çıkmanın bir diğer yolu oldukça basittir. Mülkiyet sahipliği değişikliği isterseniz tüm yorumlar temizlenir. Tüm olumlu yorumlar da silineceğinden sıfırdan başlama şansı tanır size bu durum. Ayrıca TripAdvisor’u da her negatif yorum aldığınızda değişikliğe gitmeyeceğinize bunun bir seferlik durum olduğuna ikna etmeniz gerekiyor.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
2 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama