Instagram’dan Resim ve Fotoğraf Kaldırma

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Instagram Nedir?

Fotoğraf ve video paylaşım odaklı popüler bir sosyal ağ platformudur.  5 Ekim 2010 tarihinde iOS için ücretsiz bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması olarak Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuştur.2012 yılının Ocak ayına gelindiğinde önemli bir kararla Facebook’a satılmıştır. Popüler sosyal ağ Facebook, Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştır.

Instagram nasıl kullanılır

Instagram kullanabilmek için öncelikle platforma üye olmak gerekiyor.Sadece kullanıcı adı ve parola belirlenir, ardından e-mail adresinize bir onay maili gönderilir. Sonrasında da platformu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Instagram’a girdiğinizde altta 5 kısım görülmektedir. Bunlardan birinde ev simgesi vardır, sizin takip ettiğiniz kişilerin paylaştıkları buradan takip edilebilirsiniz. İkinci kısım keşfet kısmıdır.

Keşfet kısmında hem kullanıcılar hem de etiketler incelenebilir. Üçüncü ise fotoğraf kısmıdır. Burada anlık fotoğrafı veya galerideki herhangi bir fotoğraf/videoyu  paylaşabilirsiniz. Dördüncü kısım ise bildirim ve haber bölümüdür. Bildirim kısmında sizinle etkileşime geçen kullanıcıları görebilirsiniz. Haber kısmında ise sizin takip ettiğiniz kullanıcıların yaptığı aktivitelerden haberdar olabilirsiniz. Son kısım ise profildir. Bu kısımda hesabınızdan paylaştığınız fotoğraflar ve videoları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sağ üst köşesinden de ayarlar düzenlenebilir.

instagram resim kaldırma

Instagram Kullanıcı İstatistikleri

Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla durumdadır.Instagram’ın günlük aktif kullanıcı sayısı ise 500 milyondan fazladır.Facebook ve Youtube’dan sonraki en fazla kullanıcısı olan en popüler 3. sosyal ağdır.1 günde ortalama 95 milyon içerik paylaşılmaktadır.Paylaşılan içeriklere bir günde ortalama 5 milyar beğeni işlemi yapılmaktadır.Instagram kullanıcıların %95’lik bir kısmı aynı zamanda Facebook kullanıcısıdır.Genç bir kullanıcı profili olan Instagram kullanıcılarının %31’i 18 – 24 yaş aralığında, %30’u ise 25 – 34 yaş aralığındadır.Günde 300 milyondan fazla kişi Instagram’ın “Stories” özelliğini kullanıyor.Instagram kullanıcılarının %20’si ABD’de yaşamaktadır.

Instagram’ın Özellikleri

Fotoğraf Paylaşımı: Instagram hesabınızı açtıktan sonra “Paylaş” kısmını  göreceksiniz. Bu kısmı seçtiğinizde uygulamayı kullanarak bir fotoğraf mı çekmek istediğinizi yoksa zaten çektiğiniz fotoğraflardan mı bir seçim yapmak istediğinizi soracak.Bu aşamada isterseniz yeni bir fotoğraf çekebilir, isterseniz mevcut fotoğraflarınızdan birini Instagram’a gösterebilirsiniz. Ardından çektiğiniz bir fotoğraf ya da galerideki bir fotoğrafa Instagram’ın havalı efektlerini ya da fotoğraf filtrelerini uygulayıp sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Direkt Mesaj: Instagram’da hesaplar arası mesajlaşmayı temsil eden özelliktir. Eğer mesaj atılan kullanıcı ile karşılıklı takipleşilmiyorsa bu mesajlar mesaj isteği kutusuna düşmektedir.

Canlı Yayın: 60 dakika kadar sınırlı olan sürede canlı yayın açılabilmektedir.Canlı yayın sırasında kullanıcılar yayına çeşitli emojiler gönderebilmekte ve yorum yapabilmektedir.

Hikayeler (Stories): Hikayede, 24 saat süreli fotoğraflar ve videolar paylaşmak mümkündür. Hikayeleri ilgi çekici hale getirmek için kullanıcılar hikaye paylaşırken aynı zamanda yer bildirimi, gif, etiket, emoji, soru – cevap, şarkı sözü ya da yazı eklenebiliyor.

Etiket (#): Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram’da da paylaşıma, bioya etiket eklenebilmektedir. Etiket hakkı 30 ile sınırlıdır.

Instagramda Gizli Hesap Nasıl Yapılır

Profil sekmesine tıklayın ve profilinize gelin. Sağ en üst tarafta bulunan aşağıya doğru olan üç nokta işaretine tıklayın. Hesap ayarları kısmında Gizli Hesap bölümünü göreceksiniz. Sağa ve sola doğru çekilebilen bir ayar kısmı karşınıza çıkacaktır. Bu kısımda yapmanız gereken işlem ayar kısmının üzerine bir kez tıklamanızdır.Bu sayede “Gizli Hesap” bölümünün sağında bulunan bölme griden mavi rengine dönecek ve Instagram profil gizleme yapmış olacaksınız.

Instagramdan Fotoğraf Nasıl Silinir?

Profilinize girin ve silmek istediğiniz fotoğrafı açın. Fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç nokta ikonuna dokunun ve açılan menüde “Sil” sekmesine dokunun. Ardından size silmek istediğinize emin misiniz soracak sil dediğinizde fotoğraf silinecektir.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama