Instagram Hesabını Tamamen Nasıl Silebilirim?

Bu Yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Sık sık Instagram kullanma alışkanlığınızdan vazgeçmenin zamanı geldiğini düşünüyorsanız; bunu nasıl yapmak istediğinize bağlı olarak önünüzdeki seçeneklere bir göz atalım.

Instagram Hesabınızı Silin: Bir Instagram hesabını nasıl devre dışı bırakabilir veya nasıl tamamen silebilirim?

Sosyal medya siteleri şu anda çok fazla insanın “iyi” olarak nitelediği alışkanlıklar arasında değil. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinin kullanıcıları son yıllarda muazzam miktarda eleştiriye maruz kaldı ve sosyal medya hesabınızı kapatmak artık özellikle tuhaf bir şey olarak algılanmıyor. Instagram’ın nasıl silineceği konusunda adım adım rehberlik için okumaya devam edin.

Yapılan araştırmalar, resim paylaşım platformunun gençlerin zihinsel sağlığı için en zarar verici sosyal ağlardan biri olabileceğini ve aynı zamanda kullanıcıların yetersizlik duygularını tetiklediğini öne sürdü. Instagram’ın sonsuza dek ilerleyen fotoğraf akış sayfasının mümkün olduğu kadar uzun süre meşgul olmanızı sağlayacak şekilde tasarlandığı ve yakın zamanda bir zaman sınırı  getirdiği düşünüldüğünde; bunun yanında Instagram, kullanıcıların IGTV (Instagram TV : Instagram üzerinden videolar paylaşmanıza olanak sağlayan bir platform.) üzerinden en fazla bir saate kadar video yüklemelerine izin vermeye başladı.

instagram hesabı kapatma

Instagram da Facebook şirketi altında hizmet veren bir sosyal paylaşım platformu ve birçok insanın ticari uygulamaları ve veri politikaları hakkında olumsuz haberler çıktıkça, bu insanlar Facebook ve Instagram sitelerine güvenmemeye ve hizmetlerinden yararlanmamayı tercih etmeye başladı.

Instagram hesabınızı silme sebebiniz ne olursa olsun, hesabınızı çevrimdışı konuma almanın iki farklı yolu vardır.

Dahası, aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamaz veya aynı kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz.

Instagram resimlerinizi, videolarınızı ve diğer hesap detaylarınızı sayfanın alt kısmında nasıl indireceğinizi öğrenebilirsiniz. İlk önce, burada bir Instagram hesabının nasıl devre dışı bırakılacağını aşamalı olarak inceleyelim.

Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bir Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakmak ve yeniden hesabı daha sonra yeniden kullanılabilir hale getirmek için yazıyı okumaya devam edin ya da bir diğer seçenek olan kalıcı olarak silme işlemini öğrenmek için bir sonraki adıma doğrudan geçin (ancak yine de ilk seçeneğe bir göz atmanızda fayda var) :

Bir Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silin

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları takip edin:

Instagram Resimlerinizi ve Hesap Detaylarınızı Nasıl İndirirsiniz?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce, platforma yüklediğiniz her şeyin bir kopyasını indirmek için birkaç dakika ayırmanız gerekli. Bu dosya; fotoğraflarınızı, videolarınızı, yorumlarınızı ve profil bilgilerinizi içerir.

Verilerinizi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin, şifrenizi girin ve “İndirme İsteği” düğmesine basın.

https://www.instagram.com/download/request/

Ne yazık ki, bu verileri bir araya getirmek ve size göndermek yaklaşık 48 saat sürebilir, bu yüzden biraz daha sabır gerektirir.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama