Twitter’dan Görsel Kaldırma

Bu Yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Twitter Nedir?

Twitter çok popüler olan bir sosyal ağ ve mikroblog denen bir sitedir. 140 karakter kullanabildiğiniz bu platformda yazılan metinlere tweet denilmektedir. 2006 yılında hayatımıza giren Twitter, 25 Nisan 2011’den itibaren Türkiye’de de yoğun şekilde kullanılmaya başlandı.

Twitter nasıl kullanılır?

Eğer Twitter’a yeni üye oluyorsanız , tweetlerini okuyacağınız insanları ve kurumları takip etmelisiniz. Bunun için de “kimi takip etmeli” kısmına girebilir veya  kullandığınız E-posta veya size ait bir Facebook hesabı ile ilgili bilgileri girip burada arkadaşınız olan kişileri bulabilirsiniz. Belirli bir profili aramak isterseniz arama kutusundan aramak istediğiniz herhangi bir kukkanıcıyı yazıp bulabilirsiniz.

Twitter'dan Resim Kaldırma

Twitter Kullanıcı İstatistikleri

2019 itibariyle Twitter’da ortalama günlük 500 milyon tweet atılmaktadır.Similar Web’in araştırmasında Twitter dünya genelinde en çok ziyaret edilen 7. sitedir.Twitter’da saniyede 5.787 tweet paylaşılmaktadır. Bu oran 2014 yılından bu yana pek değişmedi. Twitter‘ın aylık aktif kullanıcı sayısı 326 milyondur.Kullanıcıların günlük aktif Twitter kullanım oranı yüzde 46 dır. Twitter kullanıcılarının yüzde 80’i ABD dışında yaşamaktadır.Türkiye’de en çok paylaşım yapılan şehir İstanbul 397 milyon ile birincidir. Ankara 58 milyon ile 2. iken İzmir 57 milyon ile 3. sırada bulunmaktadır.Türkiye’de günlük atılan tweet sayısı ise 7 milyondur.

Twitter Özellikleri

TT (Trending Topic):Sol tarafta yer alan ve en çok konuşulan 10 konunun listelenmiş olduğu alan Trending Topic olarak isimlendirilir. Her ülkenin kendine ait bir TT listesi bulunmaktadır.

FF (Friday Follow):FF kısaltması takip edilen kişilerin sizi takip etmesi için kullanılmaktadır. Sadece Cuma günleri yapılması sebebiyle bu isimle anılmaktadır.

RT (Retweet)RT (Retweet) ): Başka bir Twitter kullanıcısının tweetlerini kendi hesabınızda görüntülemek isterseniz bu özelliği kullanmanız yeterli olacaktır.

DM (Direct Message) ): DM kısaltması başka bir Twitter kullanıcısı tarafından size atılmış olan postaları işaret etmektedir. İki kullanıcı arasında olabildiği gibi grup halinde de kullanılabilen bir özelliktir.

Mention): Başına “@” işareti konularak gönderilen mesajlar ‘mention’ olarak isimlendirilmektedir. Bu özellik yalnızca hedefli kişilere ileti gönderilmesi için kullanılmaktadır.Bu iletilere “Bahsedilenler” kısmından ulaşılabilmektedir.

Hashtag ): Etiket ya da konu başlığı olarak da adlandırılabilecek olan bu kavram Twitter üzerinde başında “#” işareti kullanılarak yazılan sözcüklere verilen isimdir.

Twitter Gizli Hesap Nasıl Yapılır

Twitter hesabınızı gizlemek için uygulamanız gereken basamaklar şöyledir;

Öncelikle Twitter hesabınızdan sağ üst köşeden ayarlar menüsüne gidin. Gizlilik ve güvenlik sekmesini seçin. Açılan sayfanın başında “tweetlerini korumaya al” yazısının başındaki kutuyu işaretleyin. Son olarak kaydedin.Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınızdan atılan tüm tweetler mevcut takipçilerinize ve bundan sonra onaylayacağınız takipçilere gösterilir.

Twitter Fotoğraf Nasıl Silinir?

Bir hesaptan bir fotoğraf silmek için ilk olarak hesaba giriş yapılmalıdır. Ardından silmek istediğimiz Tweet veya fotoğrafın altındaki … (üç nokta) bağlantısına tıklanır. Tıklamanın ardından bir menü açılacaktır. Açılan menüden “Tweeti Sil” sekmesine tıklanır. Bu aşamadan sonra karşımıza “Bu Tweet’i silmek istediğinden emin misin?” başlıklı bir onay penceresi çıkacaktır. Bu penceredeki “Sil” düğmesine tıklayarak işlem sonlandırılır.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama