İnternet’ten Hangi Kişisel Detaylar Çıkarılmalıdır?

Bu Yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kamuya açık olarak erişilebilen kişisel bilgilerinizin fazla kullanılmamasını sağlamak için çevrimiçi varlığınıza göz kulak olmak hiç olmadığı kadar önemlidir. Kimliğinizi güvende tutmak ve bilgilerinizi internette güvende tutmak ve kimlik hırsızlığı gibi suçlara maruz kalmaktan kaçınmak için, sizinle ilgili çevrimiçi bilgileri en aza indirmek önemlidir.

İnternetten Çıkarılacak 12 Kişisel Bilgi Türü

1) Aile Üyelerinin İsimleri
2) Doğum tarihi
3) Ev adresi
4) Kredi Kartı Numarası
5) Parola
6) Sosyal Güvenlik Numaraları
7) Güvenlik Sorusu Cevapları
8) Email adresi
9) Telefon Numaraları
10) İmza
11) Banka Hesap Numaraları
12) Finansal Bilgiler

Olumsuz Yorumlar

İnsanlar Web’den Nelerin Çıkarılmasını İster?

En yaygın içerik kaldırma isteği nedir? İşletmeler ve bireyler internetten en çok hangi tür bilgileri kaldırmaya çalışıyorlar? Bunları bulmaya karar verdik. Aşağıdaki veri grafiği ne bulduğumuzu göstermektedir; Çevrimiçi Bilgiyi Kaldırma bölümünde ulaştığımız en yaygın içerik kaldırma istekleri.

Olumsuz Yorumlar

Olumsuz Yorumlar, internetten kaldırılması en sık istenen içerikti. Bu yorumlar Yelp, TripAdvisor, CitySearch, vs. gibi yorum web sitelerinde görünür.

Suç kayıtları

İnsanların en sık kaldırmak istedikleri iki tür içerik sabıka kaydıdır. Bu çevrimiçi tutuklama kayıtlarını ve fotoğraflarını içerir.

Kişisel bilgi

Birinin adı, adresi, telefon numarası vb. kişisel bilgiler, internetten kaldırmak için en çok talep edilen üçüncü tür içeriklerdir. İnsanlara kendilerini kimlik hırsızlıklarından ve diğer internet dolandırıcılık suçlarından korumak için bu tür verileri webden çıkarmaları önerilir.

Müşteri şikayetleri

Şikayet Var ve Şikayetim gibi tüketici savunucusu web sitelerinden olumsuz yorumlar ve şikayetleri kaldırmak ne tür içerik kaldırılmasının en çok talep edildiği konusundaki çalışmamızda dördüncü sırada. Çevrimiçi şikayetlerin nasıl kaldırılacağı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Dikkat: eKoruma; Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Şirketi Değildir. İçeriklere Bilişim Yöntemleri ile Müdahale Eden Bir Teknoloji Şirketidir.
Bu sitedeki tüm yazı ve içerikler ekoruma danışmanlık hiz. a.ş. aittir
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eKORUMA’da İçeriğiniz Kaldırıldıktan
Sonra Ödeme Yaparsınız
eKORUMA Müşterileri Link Durumlarını Online Takip Ederler
Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıİyzico Alt Yapısı ile Online Ödeme

Site İçi Arama